Jolanta Kwaśniewska
foto: YouTube

Była pierwsza dama jest już na emeryturze. Na pewno wiele osób zastanawia się, jakiej wysokości uposażenie otrzymuje Jolanta Kwaśniewska. Dziennikarze dotarli do tej informacji. Przypuszczalnie będziecie zdziwieni tym, ile co miesiąc wpływa na konto żony byłej głowy państwa.

Jolanta Kwaśniewska sama opłacała składki

Jak dobrze wiemy, wiele znanych polskich osobistości narzeka na niskie emerytury. Na wysokość świadczenia narzeka m.in. Lech Wałęsa.

Niedawno dziennikarze dotarli do informacji dotyczącej wysokości uposażenia Jolanty Kwaśniewskiej. Kwota emerytury byłej pierwszej damy może zaskakiwać.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że Jolanta Kwaśniewska sama zadbała o godną wysokość swojego przyszłego wynagrodzenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przypomnijmy, iż Jolanta Kwaśniewska funkcję pierwszej damy pełniła przez dekadę. W tamtym czasie była zmuszona zrezygnować z pracy zawodowej. Jako żona ówczesnego prezydenta była zaangażowana w działalność dyplomatyczną i charytatywną.

Jolanta Kwaśniewska wykazała się jednak rozsądkiem. Kobieta nie chciała, aby specyficzna funkcja, którą pełniła przez 10 lat, negatywnie wpłynęła na jej emeryturę. Z tego powodu postanowiła sama opłacać składki w ZUS-ie.

„Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury” – stwierdziła w jednym z wywiadów Jolanta Kwaśniewska.

Według wyliczeń dziennikarzy popularnej gazety, Jolanta Kwaśniewska w 2021 roku mogła liczyć na emeryturę wynoszącą 2,5 tys. zł. Jednakże po dwóch waloryzacjach świadczenie byłej pierwszej damy wynosi około 3 tys. zł.

źródło: o2.pl

Zobacz również: