Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Przykra informacja obiegła świat. Nie żyje znany muzyk. Lasse Wellander był wieloletnim gitarzystą ABBY. Mężczyzna zmarł w wieku 70 lat. Pokonała go ciężka choroba.

Muzyk chorował na nowotwór

Smutne wieści dotyczące śmierci Lasse Wellandera przekazała za pomocą mediów społecznościowych jego rodzina. Bliscy muzyka podali, iż u 70-latka niedawno zdiagnozowano raka. Niestety choroba bardzo szybko pokonała artystę.

Urodzony w 1952 r. muzyk zmarł w Wielki Piątek. Należy pdokreślić, iż artyście w ostatnich chwilach życia towarzyszyli najbliżsi.

„Byłeś niesamowitym muzykiem i skromnym jak niewielu, ale przede wszystkim byłeś wspaniałym mężem, ojcem, bratem, wujkiem i dziadkiem. Mili, bezpieczni, troskliwi i kochający… i wiele więcej, tego nie da się opisać słowami. Centrum w naszym życiu, a to niewiarygodne, że teraz musimy żyć bez Ciebie. Bardzo Cię kochamy i tęsknimy” – napisała rodzina zmarłego w oświadczeniu.

Kim był Lasse Wellander?

Jak już wspomnieliśmy, zmarły muzyk zasłynął jako gitarzysta słynnego zespołu ABBA. Z formacją tą związał się w latach 70. poprzedniego stulecia. Razem z nią wygrał m.in. konkurs Eurowizji w 1974 roku.

Warto dodać, iż Lasse Wellander był ostatnio zaangażowany w tworzenie najnowszego albumu ABBY zatytułowanego „Voyage”. Ten dziewiąty album studyjny szwedzkiego zespołu ukazał się 5 listopada 2021 roku. Na płycie fani odnajdą 10 nagrań. Wszystkie utwory zostały napisane i skomponowane przez dwóch członków grupy: Benny’ego Anderssona oraz Björna Ulvaeus.

Co ciekawe, zmarły muzyk nagrał również kilkanaście solowych krążków. W trakcie całej swojej kariery współpracował z wieloma artystami. Nie tylko nagrywał z nimi płyty, ale także brał udział w trasach koncertowych.

W 2005 roku muzyka uhonorowano Nagrodą im. Albina Hagströma. Z kolei w 2018 r. otrzymał Honorową nagrodę Szwedzkiego Stowarzyszenia Muzyków Studioräven.

źródło: Fakt

Zobacz również: