Anna Nehrebecka
foto: YouTube

Niewątpliwie Anna Nehrebecka należy do grona wybitnych aktorek starszego pokolenia. Z tego powodu szokującym wydaje się to, jak artystka została potraktowana przez twórców kultowego serialu „Złotopolscy”.

Anna Nehrebecka zasłynęła rolą Basi w „Złotopolskich”

Wielu z nas do dziś pamięta kreację Anny Nehrebeckiej w serialu TVP „Złotopolscy”. Aktorka odtwarzała w nim rolę Basi – synowej seniora rodu Dionizego. Jej bohaterka była jedną z pierwszoplanowych postaci legendarnej produkcji.

W związku z tym, szokujące wydaje się to, jak produkcji serialu potraktowała Annę Nehrebecką. Pomimo tego, że artystka grała jedną z najważniejszych ról, to nie spotkała się z należytym szacunkiem twórców „Złotopolskich”.

Serial o losach rodu Złotopolskich zdjęto z ramówki w 2010 roku. Tymczasem Anna Nehrebecka zakończyła przygodę z telenowelą już w 2002 roku. Dlaczego tak się stało?

Okazuje się, że pożegnanie Anny Nehrebeckiej z tasiemcem nie należał do najmilszych. Otóż postać Barbary została dość szybko usunięta z fabuły serialu. Scenarzyści wymyślili, iż kobieta zachoruje na guza mózgu, a następnie po bezskutecznym leczeniu za granicami kraju umrze.

Po latach Anna Nehrebecka przyznała, że zakończenie przygody z serią było dla niej dość przykre. Wszystko dlatego, że produkcja zachowała się wobec niej delikatnie mówiąc nieelegancko.

Aktorka wyjaśniła, że tuż przed usunięciem postaci Barbary, uczestniczyła w rozmowach na temat rozwijania swojej roli w „Złotopolskich”. Chwilę później Anna Nehrebecka dowiedziała się, że jednak jej postać zniknie z serialu TVP.

Co ciekawe, odejście Anny Nehrebeckiej odbyło się w zawstydzających warunkach. Artystka otrzymała przykrą wiadomość nie od kierownika produkcji, ale od garderobianek.

Mało tego, aktorka otrzymała na pożegnanie bukiet kwiatów, na którym umieszczono dedykację z błędem w jej nazwisku. Zamiast „Nehrebecka” napisano „Necherbecka”. Następnie w mediach pojawiły się informacje, iż serialowa Barbara miała zbyt wysokie wymagania finansowe, a wręcz byłą chciwa.

Wydaje się, że nikt, a już na pewno nie tak doświadczona artystka, nie zasługuje na taki brak szacunku i poniżenie. Bo jak inaczej można nazwać takie zachowanie twórców legendarnej produkcji?

źródło: Pomponik

Zobacz również: