napad w Żabce

W jednej z polskich miejscowości doszło do groźnego wypadku. Na przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił ojca z dzieckiem. Przykry incydent zarejestrowały kamery. Policja opublikowała nagranie w sieci.

Wypadek na pasach w Tarczynie

Przykry wypadek miał miejsce na początku marca na pasach na ul. Komornickiej w Tarczynie w województwie mazowieckim. Na oznakowanym przejściu dla pieszych auto osobowe potrąciło 33-letniego mężczyznę, który szedł, trzymając za rękę swoje dziecko.

62-letni kierowca samochodu twierdził, że nie zauważył pieszych. Policja ukarała go mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi. Poza tym, funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do starosty o możliwość skierowania kierującego na badania w celu oceny stanu psycho-fizycznego.

Należy wspomnieć, iż wypadek został zarejestrowany przez kamery monitoringu miejskiego. Mundurowi postanowili opublikować wideo. Wszystko po to, aby uzmysłowić kierowcom, że piesi są jedną z grup najbardziej narażonych na niebezpieczne zdarzenia drogowe.

„Pamiętajmy o tym, że nie chroni ich maska samochodu, a w zderzeniu z pojazdem osobowym zawsze są na 'przegranej pozycji’ „ – zaznaczyła asp. Magdalena Gąsowska.

„Moment roztargnienia, rozkojarzenia i braku ostrożności może doprowadzić do tragedii. Na szczęście udało się tym razem jej uniknąć. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Komornickiej w Tarczynie potrącony zostaje pieszy z dzieckiem. Nagranie publikujemy ku przestrodze” – napisała policja w komentarzu do wideo.

źródło: Goniec

Zobacz również: