Krzysztof Skiba
foto: YouTube

Lider zespołu „Big Cyc” opublikował smutny wpis w mediach społecznościowych. Krzysztof Skiba pożegnał w nim bliską sobie osobę. W poście padły wzruszające słowa. „Wielki żal” – wyznał muzyk.

Krzysztof Skiba stracił przyjaciela

W czwartek, 13 kwietnia, Krzysztof Skiba umieścił na swoim Instagramie przykry wpis. Muzyk wyznał, iż zmarł jego przyjaciel – Piotr Wesołowski. We wspomnianym poście, zatytułowanym „BEZ PIOTRKA”, artysta pożegnał kolegę.

„Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje nasz bliski kumpel Piotrek Wesołowski” – rozpoczął Krzysztof Skiba. Następnie lider zespołu „Big Cyc” napisał co nieco o osobie zmarłego przyjaciela.

„Na studiach, w latach 80. był kierownikiem klubu Balbina w Łodzi.To on zorganizował pierwszy koncert zespołu Big Cyc. Potem cały czas nam dzielnie kibicował. Stworzył w Łodzi Gazetę Wyborczą, w której był sekretarzem redakcji, nagradzanym dziennikarzem, a później także naczelnym. Po rozstaniu z Wyborczą przez lata prowadził programy publicystyczne w łódzkiej telewizji Toya” – wspomniał Krzysztof Skiba.

Warto podkreślić, iż muzyk zdradził również co nieco na temat tego, jaką osobą był Piotr Wesołowski. „To był inteligentny, dowcipny i niesamowicie oczytany facet. Bardzo znany i lubiany w Łodzi. Miał taką manierę, że bardzo szybko mówił. Czasem trudno było go zrozumieć. Gdy napił się alkoholu mówił jeszcze szybciej i to już był wówczas prawdziwy Kubica mowy polskiej, pędził słowem niczym odrzutowiec. Na potrzeby programów telewizyjnych uczył się mówić powoli” – wyjawił Krzysztof Skiba.

Na koniec gwiazdor zaznaczył, iż miał z Piotrem Wesołowskim wspólne plany. „Byliśmy umówieni na zrobienie programu o moich programach komediowych i o 35 rocznicy powstania Big Cyca. Ciągle przekładaliśmy ten wywiad. Teraz już sobie nie pogadamy, ani wolno, ani szybko. Wielki żal” – nie krył Skiba.

„Dziś gramy w Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim koncert i na pewno nie zapomnimy o Piotrku. Piosenka „Berlin Zachodni” będzie dedykowana jego osobie” – zakończył swój wpis muzyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Skiba (@skibabigcyc)

źródło: Telemagazyn

Zobacz również: