Papież Franciszek
foto: YouTube

Przyjaciel Ojca Świętego – emerytowany biskup diecezji Xingu w brazylijskiej Amazonii, Erwin Kräutler zaskoczył opinię publiczną swoim wyznaniem. Duchowny zdradził, czego boi się papież Franciszek.

Papież Franciszek obawia się schizmy w Kościele

Biskup Erwin Kräutler zabrał głos w sprawie biskupa Rzymu. Duchowny przyznał, że wie, co napawa lękiem papieża Franciszka. Okazuje się, że jest to widmo schizmy w Kościele.

Zdaniem przyjaciela Ojca Świętego, papież Franciszek widzi potrzebę reform w Kościele katolickim. Jednocześnie boi się, że zmiany mogą się negatywnie odbić na całej wspólnocie.

„Papież Franciszek spowolnia projekty reform, ponieważ prawdopodobnie boi się, że doprowadziłoby to do schizmy w Kościele. Że rozerwie to Kościół” – przyznał Erwin Kräutler w wywiadzie dla austriackiej gazety „Krone”. „Mam wrażenie, że w wielu diecezjach dokumenty Soboru Watykańskiego II jeszcze w ogóle nie dotarły” – dodał emerytowany biskup.

Duchowny podkreślił, iż taka sytuacja sprawiłaby Franciszkowi ogromny smutek. „Gdyby do takiej schizmy doszło, papieżowi byłoby z tego powodu niewyobrażalnie przykro” – zaznaczył bp Kräutler.

Co ciekawe, biskup, który współpracował z papieżem Franciszkiem przy jego encyklice „Laudato si”, nie krył, iż nie można jeszcze ocenić, jak dalej będzie wyglądał Kościół pod rządami następcy obecnego biskupa Rzymu.

„Kardynałowie z Kurii są nadal bardzo mocni, ale są tam też wspaniałe osobowości, które nie zamykają się za murami. Przewidywania co do przyszłości Kościoła często okazywały się falstartem, jak np. w przypadku papieża Jana XXIII (1958-1963), który został wybrany jako rzekomo „przejściowy papież”, a następnie zwołał sobór. Być może cud się powtórzy i Duch Święty zstąpi na konklawe” – wyjaśnił przyjaciel głowy Kościoła.

źródło: wPolityce.pl

Zobacz również: