gwałt w Warszawie

Skandaliczny incydent wydarzył się w jednej ze szkół na terenie naszego kraju. Mowa o ataku na nauczycielkę, którego dopuściła się 13-letnia uczennica. Okoliczności sprawy porażają.

Atak w szkole w gminie Osiek

W środę, 12 kwietnia policja przyjęła bulwersujące zgłoszenie. Otóż w jednej ze szkół w gminie Osiek w województwie świętokrzyskim doszło do ataku na nauczycielkę. Okazało się, że agresorem była 13-letnia uczennica.

Na temat ataku głos zabrała przedstawicielka lokalnych służb. „Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu w Połańcu potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że podczas zajęć lekcyjnych 13-letnia uczennica uderzyła w głowę nauczycielkę” – poinformowała mł. asp. Joanna Szczepaniak, oficer prasowa staszowskiej policji.

Tym, co dodatkowo szokuje jest fakt, iż do ataku doszło przy użyciu niecodziennego narzędzia. Otóż dziewczyna uderzyła nauczycielkę żelazkiem znajdującym się na wyposażeniu sali historycznej, w której odbywała się lekcja.

Na temat stanu zdrowia pedagoga wypowiedziała się wspomniana już funkcjonariuszka ze staszowskiej policji.

„W wyniku zdarzenia kobieta doznała niegroźnych obrażeń, w tym lekkiego rozcięcia. Po opatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego została zabrana do szpitala, który opuściła tego samego dnia” – podała mł. asp. Szczepaniak.

Agresywna nastolatka będzie miała teraz kłopoty. Incydentem zajmie się sąd rodzinny. To właśnie ta instytucja zdecyduje o dalszych losach uczennicy.

Niestety atak w szkole w Osieku to kolejna tego typu sytuacja w naszym kraju. Coraz częściej pojawiają się informacje o przypadkach agresji ucznia wobec nauczyciela.

źródło: Goniec

Zobacz również: