Dawid Kubacki
foto: YouTube

33-letni skoczek narciarski chyba nie spodziewał się tego, co wydarzyło się od wczorajszego popołudnia. To wręcz niesamowite, co stało się od momentu, gdy Dawid Kubacki ogłosił, że wraca z żoną do domu.

Dawid Kubacki przyjmuje gratulacje

Przypomnijmy, że w piątek, 14 marca sportowiec przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż jego żona Marta wychodzi ze szpitala.

„Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów! Okazuje się, że prawie każdy z nas zna kogoś z kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Ja z taką osobą będę dzielić życie, drugie życie” – napisał Dawid Kubacki.

Ten niezwykle radosny i długo wyczekiwany post polubiło jak dotąd blisko 150 tysięcy osób. Pod wpisem pojawiło się także wiele komentarzy. Wydaje się, że Dawid Kubacki nie przypuszczał, że to, co ogłosił, spotka się z tak ogromnym odzewem.

Informacja o powrocie Marty Kubackiej do domu uradowała mnóstwo osób. Zarówno tych nieznanych, jak i gwiazd z pierwszych stron gazet. Nikt nie krył zadowolenia i szczerej radości. Posypały sie też słowa gratulacji.

Niesamowite było też to, że pełne radości opinie umieścili sportowcy, którzy na co dzień rywalizują z Dawidem Kubackim. „Z miłością, wiarą i zaufaniem jest wszystko możliwe” – napisał Austriak Gregor Schlierenzauer. „Jaka ulga, gdy to przeczytałem” – przyznał Słoweniec Peter Prevc. „Świetna wiadomość! Szerokiej drogi do domu i powodzenia we wszystkim” – dodał z kolei Halvor Egner Granerud. Co ciekawe, to właśnie Noreg w trakcie minionego sezonu walczył z Polakiem o Krzystałową Kulę.

Pozytywną informację skomentowała również przyjaciółka Dawida i Marty Kubackich. Ewa Bilan-Stoch (żona Kamila) wstawiła wymowne czerwone serduszko.

źródło: Pomponik

Zobacz również: