Papież Franciszek
foto: YouTube

W miniony piątek, 14 kwietnia, papież Franciszek ogłosił ważną rzecz. Stało się to na na audiencji w Watykanie kierowników i pracowników ITA Airways. Niewątpliwie na takie słowa Ojca Świętego czekało wielu wiernych, zwłaszcza w niektórych częściach świata.

Papież Franciszek zamierza wyruszyć w pielgrzymkę

Biskup rzymu przyjął 14 kwietnia na audiencji przedstawicieli włoskich narodowe linii lotniczych, które zazwyczaj umożliwiają mu odbywanie pielgrzymek. „Reprezentujecie skrzydła papieża, które pozwalają Następcy Piotra lecieć na krańce ziemi, niosąc Ewangelię nadziei i pokoju” – zaznaczył Franciszek.

Przy okazji Ojciec Święty zapowiedział, że niebawem wyruszy w kolejne podróże. „Za dwa tygodnie, jeśli Bóg pozwoli, wyruszę na 41. pielgrzymkę apostolską, aby odwiedzić Węgry, potem będzie Marsylia, a następnie Mongolia… wszystko to jest na liście oczekujących” – wyznał papież Franciszek.

Jednocześnie papież Franciszek podkreślił, iż zdaje sobie sprawę, że pracownicy linii lotniczej nie mają łatwego zadania organizując jego pielgrzymki.

„Wie o tym dobrze papież, który – jak widzicie – ma pewne problemy z poruszaniem się, ale także dzięki waszej pomocy kontynuuje podróżowanie! Dla mnie ważne jest spotkanie z ludźmi, wspólnotami, wyznawcami innych religii, ludźmi dobrej woli” – wyjaśnił papież Franciszek.

„Papież podróżuje, aby utwierdzić swoich braci i siostry w wierze, aby być blisko tych, którzy cierpią, aby pomóc tym, którzy pracują na rzecz pokoju. Wszystko to jest możliwe także dzięki wam. Za to wam dziękuję i, jak długo Bóg zechce, będziemy nadal latać razem” – dodał Ojciec Święty.

źródło: Stacja7

Zobacz również: