nie żyje dziecko

Z pewnością na granicy Polski z Białorusią nadal nie jest spokojnie. Świadczy o tym najnowszy komunikat opublikowany przez Straż Graniczną. Jego treść może wręcz niepokoić.

Straż Graniczna poinformowała o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia granicy

Straż Graniczna zamieściła raport dotyczący sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Służby poinformowały, iż w dniu 17 kwietnia do naszego kraju próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 87 osób. Wśród nielegalnych imigrantów znaleźli się m.in. obywatele Bangladeszu i Konga.

„87 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; byli to m.in. obywatele Konga i Bangladeszu. Osiem z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na stronę białoruską – podała SG w raporcie z minionej doby. W okolicach Krynek (Podlaskie) po raz kolejny odnotowano próbę przekroczenia granicy na rzece Świsłocz; tym razem było to czternastu obywateli Konga” – przeczytamy na Twitterze Straży Granicznej.

To nie wszystko. Okazało się, że niedaleko Białowieży Straż Graniczna zatrzymała tzw. kuriera nielegalnych migrantów. Był to Ukrainiec, który przewoził trzech obywateli Afganistanu i Syryjczyka.

Co ciekawe, w 2023 roku polska Straż Graniczna zatrzymała łącznie około dwustu osób, które były podejrzane o pomocnictwo lub organizację nielegalnego przekraczania granicy.

Z danych Służby Granicznej wynika również, że od początku roku nielegalnie granicę z Białorusią próbowało przekroczyć około 6 tys. migrantów. Warto podkreślić, iż w marcu było to ponad 2,5 tys. prób, a od początku kwietnia – blisko 1,3 tys.

źródło: Tysol

Zobacz również: