pogoda

Długi weekend majowy zbliża się coraz większymi krokami. Polacy zastanawiają się, jaka pogoda będzie w naszym kraju w czasie majówki. Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował najnowszą prognozę na te dni.

Pogoda na majówkę 2023

Czego możemy się spodziewać w pogodzie w czasie majówki? Będzie słonecznie i ciepło? A może spadnie deszcz? Synoptycy IMGW przedstawili najnowszą prognozę, która ma odpowiedzieć na pytanie, jaka będzie aura w trakcie długiego weekendu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę, która zawiera analizy synoptyków na najbliższe dni, w tym na majówkę. Oto szczegóły.

Zdaniem meteorologów, w sobotę 29 kwietnia na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w centrum kraju nie ma co liczyć na intensywne opady deszczu. Natomiast na południu Polski prognozowany jest deszcz. Deszczowa pogoda spodziewana jest głównie w Katowicach, Krakowie, a także w Rzeszowie. Dodajmy, że to właśnie w tych miejscach będzie najzimniej. Termometry wskażą od 11 do 12 stopni Celsjusza.

Chłodno zapowiada się także w Lublinie. Chociaż tam nie powinno padać, to temperatury i tak będą oscylować na poziomie 11 stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej zrobi się na północy. W Szczecinie może być nawet do 18 stopni Celsjusza, a w Gdańsku około 16 stopni. Narzekać nie powinni także mieszkańcy Wrocławia (18 stopni Celsjusza) i Łodzi (16 stopni Celsjusza).

W niedzielę 30 kwietnia niebo nad większością Polski będzie zachmurzone. Słońce może wyjrzeć zza chmur w okolicach Lublina i Krakowa. Aczkolwiek tam nadal będzie dość chłodno tj. od 13 do 14 stopni Celsjusza.

W niedzielę najcieplejsza pogoda ma być we Wrocławiu (18 stopni Celsjusza), a także w Szczecinie (około 17 stopni Celsjusza). Niestety jednocześnie spadnie tam deszcz. Co ciekawe, synoptycy zapowiedzieli, iż intensywne opady deszczu wystąpią w Gdańsku oraz Zielonej Górze.

Najlepsza aura nadejdzie 3 maja

Niestety pogoda w poniedziałek 1 maja nie będzie idealna. Deszcz może spaść na południowym i północnym wschodzie kraju. Poza tym, popada także w okolicach Białegostoku i w Bydgoszczy.

Za to zadowoleni z pogody powinni być mieszkańcy Pomorza. W Gdańsku będzie około 16 stopni, a w  Szczecinie nawet 18 stopni Celsjusza. Co ważne, meteorolodzy przewidują słońca i brak opadów.

„Umiarkowana, lecz przyjemna aura również na zachodzie – w okolicach Zielonej Góry i Poznania – gdzie można będzie liczyć na około 15 stopni Celsjusza. Chłodno z kolei na południu Polski. W Katowicach, Rzeszowie czy Lublinie lepiej nie wychodzić z domu bez ciepłego okrycia z uwagi na prognozowane 11 stopni Celsjusza” – dodali dziennikarze powołując się na prognozy pogody synoptyków IMGW.

Wtorek 2 maja będzie pierwszym dniem majówki bez deszczu. Eksperci spodziewają się przejaśnień. Wyjątkiem ma być Warszawa, gdzie wciąż będzie dość pochmurno. Na szczęście nie powinno tam padać. Zdaniem meteorologów, słupki rtęci wskażą we wtorek jedynie od 12 do maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

W ostatni dzień długiego weekendu pogoda powinna nas mile zaskoczyć. Powinniśmy się przygotować na w miarę wysokie temperatury tj. od 17 stopni Celsjusza w Rzeszowie do nawet 20 stopni we Wrocławiu. Co prawda, lokalnie mogą pojawiać się chmury, ale w przeważającej części Polski będzie słonecznie.

źródło: Interia

Zobacz również: