nie żyje żeglarz

Przykre wieści napłynęły w sobotnie popołudnie. Nie żyje utytułowany aktor, który zagrał m.in. w „Barwach Szczęścia”. Edmund Karwański, bo o nim mowa, zmarł w wieku 94 lat.

Aktora pożegnali współpracownicy z Teatru Kwadrat

Informację na temat śmierci aktora podał za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Kwadrat. „Drodzy Widzowie i Przyjaciele Teatru Kwadrat, z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że minionej nocy odszedł od nas zasłużony i wybitny aktor filmowy i teatralny, i wieloletni (1986 – 2010) Dyrektor Teatru Kwadrat Edmund Karwański” – przekazali przedstawiciele instytucji.

Z dalszej części wpisu możemy się dowiedzieć, iż zmarły był bardzo utytułowanym aktorem. Poza tym, Edmund Karwański zarządzał Teatrem Kwadrat. „Te bez mała ćwierć wieku pod Twoim kierownictwem, było dla naszego całego zespołu czasem ważnym, pełnym wyzwań, sukcesów, i ogromnej dumy i radości z wykonywanej pracy” – zaznaczyli zarządzający instytucją.

We wpisie pojawiły się podziękowania dla zmarłego aktora. „Dziękujemy za te wszystkie wspólne lata, za to, że pod Twoim kierownictwem nasz Teatr nie tylko utrzymał, ale i zwiększył swoją renomę i popularność. Praca pod Twoim przewodnictwem była dla całego naszego zespołu ogromną przyjemnością i zaszczytem. Dziękujemy!” – napisał zespół teatru.

Na koniec złożono kondolencje rodzinie aktora. „Pragniemy jednocześnie złożyć najszczersze kondolencje oraz wyrazy najgłębszego współczucia dla całej Rodziny i wszystkich bliskich osób” – podkreślono.

Co ciekawe, zmarły aktor znany jest szerszej publiczności z udziału w wielu produkcjach. Artysta wystapił w takich filmach jak „Człowiek z marmuru”, „Polskie drogi” czy też „Popiół i diament”. Poza tym, Edmund Karwański zagrał w kilku popularnych serialach. Chodzi o „Barwy szczęścia”, „Złotopolskich” czy „Magdę M.”.

O tym, iż zmarły aktor był bardzo utalentowanym artystą, świadczy fakt, że w 2010 r. został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

źródło: Super Express

Zobacz również: