Katarzyna Żak
foto: YouTube

Lubiana aktorka Katarzyna Żak zdobyła się na szczere, a jednocześnie wstrząsające wyznanie. 59-latka wyjawiła, z jakiego powodu musiała zawiesić na kilka miesięcy karierę. Mało tego, dlaczego zupełnie znikła z życia towarzyskiego.

Katarzyna Żak opiekowała się ciężko chorą mamą

Aktorka znana z „Rancza” opowiedziała w jednym z ostatnich wywiadów o bardzo traumatycznym doświadczeniu. Chodzi o czas, gdy Katarzyna Żak niemal zupełnie zniknęła z show biznesu. 59-latka nie chodziła na bale i bankiety. Doszło nawet do tego, że media ogłosiły, iż kobieta ma problemy małżeńskie.

Tymczasem prawda okazała się zupełnie inna. Otóż Katarzyna Żak zawiesiła karierę, aby opiekować się ukochaną mamą. Rodzicielka gwiazdy „Rancza” zachorowała na białaczkę.

Jak wyznała żona Cezarego Żaka, rokowania lekarzy od początku nie były optymistyczne. Z tego powodu aktorka skupiła się na tym, aby zapewnić mamie jak największy komfort w ostatnich miesiącach życia. Artystka chciała, żeby ukochana osoba odeszła w godnych warunkach.

Katarzyna Żak wspomniała w wywiadzie, iż był to bardzo trudny czas. „Mama bardzo to przeżywała, że była ciężarem. To było straszne doświadczenie. Przepraszała mnie za to, że zachorowała, co było od niej niezależne. To było dla mnie wstrząsające” – przyznała.

Aktorka „Rancza” nie kryła, że w tamtym czasie opiekowała się mamą praktycznie przez całą dobę. Nie była w stanie myśleć o niczym innym.

„Mama była tak krucha i słaba, że nie można było jej zostawić. Czasem wstawała z łóżka, zakręciło się jej w głowie, przewracała się i nie miała już siły, żeby się podnieść. W ciągu tych kilku miesięcy z nikim się nie spotykałam, nie miałam życia poza domem. Bo to mama była moim priorytetem” – wyjaśniła małżonka Cezarego Żaka.

Co ciekawe, aktorka podzieliła się cenną radą z osobami, które znalazły się w podobnej sytuacji jak ona kiedyś. „Najważniejszą rzeczą jest to, żeby nie być w tym samym. Zorganizować pomoc, najlepiej rodziny, ale jak nie, to przyjaciół lub osób profesjonalnych i nauczyć się odpoczywać. Człowiek, który opiekuje się chorą osobą nie jest w stanie funkcjonować bez wypoczynku” – podsumowała Katarzyna Żak.

źródło: Pomponik

Zobacz również: