nauczyciele podwyżki pensji

Przestępcy znaleźli kolejny sposób na to, aby wyłudzić nasze pieniądze. Trzeba być naprawdę rozważnym, aby nie paść ofiarą oszustów. Przedstawiamy najnowszą metodę, przy pomocy której złoczyńcy próbują nas okraść.

Nasze pieniądze to łakomy kąsek dla oszustów

Przestępcy zrobią wszystko,a by dobrać się do naszych pieniędzy. Właśnie pojawiła się nowa metoda oszustwa polegająca na podszywaniu się pod InPost. Niestety niczego nieświadome ofiary mogą szybko stracić dane wrażliwe i pieniądze.

Na czym polega oszustwo „na InPost”? Otóż złodzieje wysyłają do użytkowników fałszywe wiadomości. Z treści SMS-ów wynika, że klient musi podjąć dodatkowe działania, aby InPost był w stanie dostarczyć zamówienie.

Niestety ta metoda wyłudzenia pieniędzy i danych jest niemal perfekcyjna. Branżowy poratl dobreprogramy.pl zwrócił uwagę, iż nadawca zmienił identyfikator, dzięki czemu wiadomość trafia do prawdziwego wątku z wiadomościami od InPostu w smartfonach. Z tego powodu, osoby, które wcześniej korzystały z usług giganta mogą stać się łatwym łupem dla oszustów.

Warto podkreślić, iż oszuści przygotowali dwie fałszywe wiadomości SMS. W jednej z nich znajduje się informacja, że „przesyłki nie mogą zostać dostarczone z powodu błędnie podanego adresu”.

Po kliknięciu linku dołączonego do groźnego SMS-a odbiorca trafia na spreparowaną stronę internetową. Tam przestępcy wykradają jego dane osobowe. Poza tym, oszuści mogą też wyłudzić login i hasło do bankowości internetowej lub dane do karty płatniczej.

Czy i jak można się uchronić przed oszustami? Przede wszystkim każdy, kto ma wątpliwości, nie powinien klikać w podejrzane załączniki znajdujące się w SMS-ie. Jeśli już do tego dojdzie, należy niezwłocznie zawiadomić swój bank.

źródło: INN:Poland

Zobacz również: