aktor TVP Maciej Musiał
foto: YouTube

Aktor znany z kultowego serialu TVP „Rodzinka.pl” ma poważne problemy. Maciej Musiał miał usłyszeć prokuratorskie zarzuty. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi i co grozi celebrycie.

Aktor TVP złamał prawo?

Maciej Musiał nie ma powodów do zadowolenia. Dziennikarze TVP Info donieśli, iż aktorem zainteresowała się prokuratura. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o reklamowanie przez niego napojów alkoholowych. Przypomnijmy, że tego typu działanie jest w Polsce zabronione.

„Akt oskarżenia do warszawskiego sądu 18 kwietnia skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Informację tę potwierdziła portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz” – przekazali dziennikarze TVP Info.

Prokurator dość skrupulatnie przeanalizował, kiedy i co reklamował gwiazdor TVP. Śledczy podkreślili, że Maciej Musiał 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. na Instagramie publicznie reklamował szkocką whisky i włoskie piwo.

W związku ze złamaniem obowiązujących przepisów celebryta znany m.in. z TVP musi liczyć się teraz z konsekwencjami. Aktorowi grozi kara grzywny. Prawdopodobnie 28-latek będzie musiał zapłacić od 10 do 500 tys. zł. Właśnie taka grzywna jest przewidziana w kodeksie karnym za reklamowanie napojów alkoholowych.

Na koniec warto wspomnieć, iż Maciej Musiał to niejedyny polski celebryta oskarżony za promowanie alkoholu. Prokuratorskie zarzuty usłyszał również znany dziennikarz – Tomasz Lis. Kłopoty z tego tytułu ma również znana blogerka modowa Maffashion. Kobieta miała reklamować włoskie piwo. Do złamania prawa, według śledczych, doszło 23 czerwca 2022 r. na Instagramie.

źródło: Fakt

Zobacz również: