Dmitrij Miedwiediew Rosja
foto: YouTube

Były przywódca Rosji swoimi słowami kolejny raz wzbudził kontrowersje, a przede wszystkim niesmak. Dmitrij Miedwiediew w bezczelny sposób wypowiedział się na temat Joe Bidena. Rosjanin nazwał prezydenta USA „zdesperowanym dziadem”.

Dmitrij Miedwiediew skomentował decyzję amerykańskiego przywódcy

Współpracownik Władimira Putina zabrał głos na temat decyzji Joe Bidena w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku. Dmitrij Miedwiediew w chamski sposób skomentował fakt, że obecna głowa państwa chce ubiegać się o reelekcję.

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej nie gryzł się w język. Z ust Rosjanina padły ohydne określenia wobec Amerykanina. „Biden się zdecydował. Zdesperowany dziad” – napisał Dmitrij Miedwiediew w mediach społecznościowych.

Na swoim koncie na Telegramie były prezydent Rosji opublikował także zdjęcie prezydenta USA. Widzimy na nim Amerykanina, który ma dość zabawną minę. Wyraźnie widać, że Miedwiediew chciał zakpić sobie z Joe Bidena.

Co ciekawe, Dmitrij Miedwiediew zamieścił również „poradę” dla amerykańskich żołnierzy. „Na miejscu amerykańskich wojskowych natychmiast stworzyłbym walizkę z fałszywymi kodami nuklearnymi ma wypadek jego zwycięstwa, by uniknąć nieodwracalnych konsekwencji” – stwierdził.

Joe Biden
foto: Telegram/Dmitrij Miedwiediew

Joe Biden zamierza ubiegać się o reelekcję

Przypomnijmy, iż we wtorek Joe Biden za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku.

„Każde pokolenie ma moment, w którym musiało stanąć w obronie demokracji. Stanąć w obronie ich podstawowych wolności. Wierzę, że to jest nasz moment. Dlatego ubiegam się o reelekcję na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dołącz do nas. Dokończmy robotę” – napisał na Twitterze.

Co ciekawe, popularna w USA stacja telewizyjna opublikowała w niedzielę sondaż wyborczy. Z badania wynika, iż 70% Amerykanów nie chce, aby 80-letni Joe Biden ponownie ubiegał się o fotel prezydencki.

Dodajmy, iż o wiceprezydenturę zamierza ponownie ubiegać się Kamala Harris. „Joe Biden i ja ubiegamy się o reelekcję” – wyznała polityk.

źródło: Polsat News

Zobacz również: