Król Karol III
foto: YouTube

Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej wstrzymali oddech. Pojawiły się niepokojące doniesienia na temat zdrowia króla Karola III. Podobno lekarze monarchy obawiają się o jego kondycję.

Król Karol III ma mieć kłopoty ze zdrowiem

Media przekazały niepokojące wieści na temat obecnego monarchy. Zdaniem dziennikarzy, przygotowania do koronacji oraz nieustanne kłopoty rodzinne dały się królowi Karolowi III we znaki.

Syn zmarłej Elżbiety II zostanie oficjalnie koronowany już 6 maja. Z pewnością tak ważna uroczystość wywołuje u niego, jego małżonki Kamili i reszty brytyjskiej rodziny królewskiej spore zdenerwowanie.

Negatywne emocje wzbudzać mają również kłopoty rodzinne. Chodzi głównie o młodszego syna króla Karola III i jego żonę Meghan Markle. Książęta Sussex co rusz przysparzają zmartwień monarsze.

Dziennikarze stwierdzili, iż napięta sytuacja zaczęła poważnie odbijać się na zdrowiu 75-latka. Lekarze stanowczo zakazali synowi Elżbiety II przemęczać się. „Dostał surowe nakazy odpoczynku w każdym możliwym momencie, medycy nie chcą podejmować żadnego ryzyka” – przeczytamy w brytyjskiej prasie.

„Po raz pierwszy w życiu Karol naprawdę zaczął odczuwać swój wiek. A jego matka przecież zawsze powtarzała, że najważniejsze to słuchać lekarzy i odpoczywać, kiedy tylko się da” – dodał z kolei anonimowy informator.

Na koniec warto wspomnieć, iż rzekomo król Karol III denerwuje się nie tylko nadchodząca koronacją i kłopotami z synami. Podobno 75-latek nie pogodził się jeszcze ze śmiercią matki. „Kiedy wokół dzieje się tak dużo, łatwo zapomnieć o tym, że on wciąż opłakuje matkę. Królowa była dla niego nie tylko matką, ale zaufaną osobą, mentorem, rozwiązaniem wszystkich jego problemów” – zdradził tajemniczy informator.

źródło: Super Express

Zobacz również: