Lech Kaczyński
foto: YouTube

W tym roku minęło 13  lat od katastrofy smoleńskiej. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiły się wyjątkowe zdjęcia Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Fotografie opublikowała ich jedyna córka Marta. 

Lech Kaczyński stworzył z Marią szczęśliwe małżeństwo

Niewątpliwie Marta Kaczyńska dba o pamięć o swoich tragicznie zmarłych rodzicach. Świadczy o tym jeden z jej najnowszych wpisów na Facebooku. Córka prezydenta opublikowała poruszające zdjęcia matki i ojca.

Warto podkreślić, iż Marta umieściła fotografie w sieci z bardzo ważnego powodu. Jak przyznała, 27 kwietnia mija 45 lat od ślubu cywilnego Lecha Kaczyńskiego i jego ukochanej Marii.

Kobieta zaprezentowała w mediach społecznościowych kadry z kameralnej uroczystości zaślubin. Maria Kaczyńska miała na sobie prostą błękitną sukienkę i szal. Z kolei Lech brązowy garnitur w prążki. Z pewnością patrząc na zdjęcia młodej pary stojącej u progu życia, trudno powstrzymać łzy.

Internauci od razu zaczęli chętnie komentować post. „Oni zawsze będą w sercach prawdziwych Polaków”, „Łączyła ich piękna i szczera miłość jaka rzadko się zdarza”, „Niech śpią w ramionach Zmartwychwstałego Chrystusa”; „Lech Kaczyński zamordowani z żoną w Smoleńsku. Wyszydzany przez ludzi, którzy do pięt mu nie dorastali. Mąż stanu. Wielki Patriota myślący całym sercem o Polsce. Członek Solidarności i jeden z jej bardzo ważnych liderów. Na zawsze w mojej pamięci!” – napisali użytkownicy Facebooka.

Przy okazji należy wspomnieć, iż Maria i Lech Kaczyński pobierali się aż dwa razy. Najpierw, 28 kwietnia 1978 r., wzięli ślub cywilny. Natomiast po 5 latach, czyli w 1983 r. przy okazji chrztu trzyletniej już wtedy córki Marty, przysięgli sobie miłość przed Bogiem. Zaślubiny i chrzest odbyły się w sopockim kościele św. Bernardyna.

„Ojciec miał wyrzuty sumienia, że stało się to tak późno” – wyznała po latach córka Lecha Kaczyńskiego.

źródło: Plotek

Zobacz również: