Piotr Żyła
foto: YouTube

Jeden z najpopularniejszych polskich skoczków – Piotr Żyła zabrał głos na temat sytuacji Dawida Kubackiego. Z ust Polaka padły zaskakujące, ale i piękne słowa.

Piotr Żyła o środowisku skoczków narciarskich

W rozmowie z jednym z portali sportowych słynny  „Wiewiór” wypowiedział się na temat Dawida Kubackiego. Piotr Żyła zdradził, co sądzi o przyszłości kolegi z kadry. Wyjawił też zaskakujące informacje na temat świata skoków narciarskich.

Ku zaskoczeniu wielu kibiców sportów zimowych, Piotr Żyła ujawnił, że skoczkowie narciarscy są bardzo zżyci ze sobą. Nie ma typowej dla niektórych dyscyplin niezdrowej rywalizacji.

„W skokach nie ma aż takiej rywalizacji między zawodnikami. Każdy walczy sam ze sobą, by po prostu polecieć jak najdalej. Wszyscy się bardzo szanujemy. Wiemy, jak to wygląda. Czasami ciężko poradzić sobie z emocjami, z samym sobą. Takie gesty jak ten Anze Laniska to na pewno jest bardzo miłe i fajne z jego strony” – wyznał Piotr Żyła komentując przy okazji piękne zachowanie słoweńskiego zawodnika.

Następnie Piotr Żyła powiedział, co sądzi o sportowej przyszłości Dawida Kubackiego. „W tym roku walczył o Kryształową Kulę, ale później Halvor Egner Granerud zaczął skakać na lepszym poziomie. On na pewno ma jeszcze swoje cele do osiągnięcia i to wszystko będzie dla niego dodatkową motywacją, by walczyć i przygotować się do kolejnego sezonu. Po prostu jako drużyna się wspieramy. Jeden zawsze ciągnie drugiego” – podkreślił „Wiewiór”.

źródło: Tysol

Zobacz również: