Zygmunt Chajzer
foto: YouTube

Znany dziennikarz nie krył oburzenia. Zygmunta Chajzera zniesmaczyła sytuacja, którą obserwuje w naszym kraju od jakiegoś czasu. Niewątpliwie wielu z nas podziela opinię 69-letniego prezentera.

Zygmunt Chajzer krytykuje zachowanie niektórych rodziców

Niebawem rozpoczną się pierwsze w tym roku komunie święte. Dzieci od dłuższego czasu przygotowują się do tego ważnego wydarzenia. Także ich rodzice czynią przygotowania. Niestety niejednokrotnie bardziej od duchowego wymiaru uroczystości, interesuje ich zorganizowanie wystawnego przyjęcia.

Takie zachowanie skrytykował Zygmunt Chajzer. Mężczyzna nie krył oburzenia. Dziennikarzowi nie podoba się, że niektóre osoby robią z komunii popis bogactwa.

„Dziś komunie to jest jakiś absurd, szokujące jest to, jakie się daje prezenty i przyjęcia organizuje. Jest przepych i bogate stroje. Jak się mają czuć rodzice i dzieciaki, których na to nie stać. Czasami to wygląda jak huczne wesele na kilkaset osób” – przyznał Zygmunt Chajzer.

Gwiazdor polskiego radia z rozrzewnieniem wspomniał czasy, gdy sam przystępował do komunii. Odniósł się również do uroczystości, które organizował dla swoich dzieci.

„Wtedy prezenty były skromne, ale i tak się wszyscy cieszyli, mieli jakby mało, ale to nie było problemem. Ja sam pamiętam, że dostałem piłkę, bo zawsze grałem i lubiłem sport” – zwrócił uwagę Zygmunt Chajzer.

69-letni dziennikarz nie krył, iż jest poruszony tym, jak czują się dzieciaki z biedniejszych rodzin, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na wystawne przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

„W tej chwili dzieci, których rodziców nie stać na takie wystawne imprezy i drogie prezenty czują się pokrzywdzone, zdołowane, czują się gorsze i to jest straszne, okropne. Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie nawet, że przyjęcie komunijne można robić w lokalu. To było spotkanie rodzinne, mama obiad przygotowała, było kilka najbliższych osób. Teraz to są wystawne bankiety”  – podsumował Zygmunt Chajzer.

źródło: Fakt

Zobacz również: