nie żyje dziecko

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednej ze szkół podstawowych. Pięć nauczycielek usłyszało zarzuty po tym, jak w bezwzględny sposób potraktowało niepełnosprawnego chłopca. Oto szczegóły dramatu.

Dramat w amerykańskiej szkole

Łzy napływają do oczu, gdy czyta się o dramacie ucznia szkoły specjalnej Brown Elementary School w Brownsburgu w stanie Indiana. Niepełnosprawny 7-latek został zmuszony przez bezwzględne nauczycielki do zjedzenia łyżką własnych wymiocin.

Teraz pięć nauczycielek będzie miało poważne kłopoty. Sara Seymour (27 l.) i Debra Kanipe, (63 l.) usłyszały zarzut znęcania się i zaniedbania osoby zależnej. Z kolei trzy kolejne nauczycielki – Julie Taylor (48 l.), Kristen Mitchell (38 l.) i Megan King (24 l.) są oskarżone o zatajenie informacji o dramacie 7-latka.

Co dokładnie zdarzyło się w szkole? Otóż 7-letni chłopiec siedział przy stole w stołówce i jadł obiad. Z nagrań monitoringu wynika, że nagle wstał i wyglądał, jakby dławił się jedzeniem.

Wówczas podeszła do niego Seymour. Bezwzględna nauczycielka kazała mu usiąść i powiedziała, że jeśli zwymiotuje, będzie musiał zjeść to, co zwróci. Następnie Julie Taylor podała chłopcu tacę. Niepełnosprawny maluch na nią zwymiotował. Na koniec Debra Kanipe „podała mu łyżkę i zmusiła do zjedzenia wymiocin, a następnie do wytarcia reszty papierowymi ręcznikami”.

Co ciekawe, skandaliczna sytuacja miała miejsce w lutym tego roku. Prawda wyszła na jaw niedawno. Dokładnie rzecz biorąc lokalna policja została powiadomiona o dramacie dziecka 12 kwietnia.

Aktualnie prokuratura postawiła nauczycielkom zarzuty. Za swoje skandaliczne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Natomiast władze szkoły przekazały, że „wszyscy zaangażowani w incydent pracownicy zostaną zwolnieni, gdy rada szkolna spotka się w przyszłym miesiącu”.

źródło: Super Express

Zobacz również: