Michał Wiśniewski
foto: YouTube

Lider „Ich Troje” zdradził nieznane dotąd fakty na temat swoich dzieci. Przypuszczalnie mało kto spodziewał się, że usłyszy takie rzeczy z ust Michała Wiśniewskiego.

Michał Wiśniewski zrezygnował z chrzczenia dzieci

Artysta jest ojcem pięciorga dzieci. Niebawem na świat przyjdzie kolejna pociecha Michała Wiśniewskiego. Co ciekawe, część potomków muzyka jest ochrzczona, a część nie jest.

Wokalista zdecydował się wyjaśnić, kto i dlaczego nie przyjął sakramentu Chrztu Świętego. Jego słowa mogą zaskakiwać, tym bardziej, że Michał Wiśniewski został wychowany w wierze katolickiej. Natomiast dziś lider „Ich Troje” jest protestantem.

Michał Wiśniewski nigdy nie zamierzał zmuszać swoich dzieci do wiary. W tym temacie zdecydował się pozostawić im wybór. Co ciekawe, tylko dwoje potomków wokalisty zostało ochrzczonych. „U mnie chrzczone były, a potem poszły do komunii tylko dzieci z Mandaryną, czyli Xavier i Fabienne. Ja w pewnym momencie podjąłem decyzję o zmianie i dziś jestem protestantem” – wyznał.

Michał Wiśniewski wspomniał także o córkach, które ma z Anną Świątczak. „Eti i Vivi już same będą decydowały o swoim chrzcie, nie narzucaliśmy im z Anią wiary, to będzie ich wybór. Jezus się chrzcił świadomie jako dorosły i one też same zdecydują” – zaznaczył celebryta.

Jednocześnie Michał Wiśniewski podkreślił, iż obie dziewczyny uczyły się w katolickim otoczeniu. „Obie chodziły do chrześcijańskiej szkoły i są wychowane w wierze chrześcijańskiej, ale same będą decydowały, który kościół pozwoli im na rozwijanie tej wiary w sobie. Falko podobnie, też nie był chrzczony. Chodzi przecież o to, by chrzest przyjąć świadomie, Jezus jest tego najlepszym przykładem” – wyjaśnił gwiazdor.

źródło: Plotek

Zobacz również: