banki

Przykre wieści dla klientów banków. Nadchodzą zmiany. Niestety nie sa to zmiany na lepsze. Otóż kilka instytucji zapowiedziało podwyżki. Jak donosi jeden z portali branżowych, przyjdzie nam zapłacić za usługi, które wcześniej były darmowe.

Banki wprowadzają podwyżki opłat

Dziennikarze donieśli, iż jako jeden z pierwszych swój cennik zmienia PKO BP. Od 1 czerwca dawniej założone konta, jak stare Konto za Zero, Konto Rodzica, Spektrum itd. zmienią się automatycznie w nowe Konto za Zero.

„Rachunek będzie wprawdzie prowadzony za darmo. Płatna będzie obsługa karty w wysokości 10 zł. Opłata ta zostanie zniesiona, jeżeli w miesiącu wykonamy 5 transakcji kartą lub Blikiem. Wypłata z bankomatów PKO BP tradycyjnie będzie darmowa” – wyjaśnił portal.

Jak dodają jego redaktorzy, jeśli klienci będą chcieli skorzystać z innych bankomatów, będą musieli zapłacić 10 zł. „Jeżeli jednak skorzystamy z Blika, nic nie zapłacimy. Również 10 zł będzie kosztowała wpłata i wypłata w placówce, poza pierwszą” – uzupełnili dziennikarze.

Jeszcze inny z portali podał, iż podwyższenie opłat planuje też BNP Paribas. Ta instytucja zamierza podnieść opłaty za karty debetowe oraz wpłaty i wypłaty w placówce. Co ciekawe, te już były płatne. Jednak niebawem mają podrożeć z 10 do 12 zł. Z kolei wypłaty z bankomatów Euronet będą kosztowały 7 zł, a nie tak jak do tej pory 5 zł.

źródło: Super Express

Zobacz również: