świadczenie pieniądze

Znakomite informacje dla najbiedniejszych emerytów. Osoby pobierające najniższą emeryturę zyskają ponad 200 złotych. Oto szczegóły.

Emeryci mogą cieszyć się z dodatkowych pieniędzy

Niewątpliwie w dzisiejszych czasach polscy seniorzy liczą każdy grosz. W sklepach i aptekach ceny rosną z każdym dniem. Z tego powodu, mająca miejsce każdego roku waloryzacja emerytur, jest dla najstarszych Polaków tak ważna.

Właśnie w związku z waloryzacją, emeryci, którzy pobierają najniższe uposażenie, mogą liczyć na dodatkowe 233 złote. Dzięki temu ich comiesięczne świadczenie wyniesie 1821 złotych.

Warto dodać, iż im wyższe wynagrodzenie z ZUS, tym większy wzrost uposażenia wynikający z waloryzacji. Przykładowo emeryci otrzymujący 2700 zł po waloryzacji otrzymają 3097 zł. Zatem zysk w ich wypadku wyniesie 397 zł.

Jeszcze więcej dodatkowych pieniędzy wpłynie na konto emerytów, którzy pobierają wynagrodzenia rzędu 4000 zł lub 5000 zł. Po waloryzacji dostaną od ponad 500 zł do nawet 700 zł więcej.

Wydaje się, że dodatkowe pieniądze dla emerytów to dobra wiadomość. Teraz, gdy wszystko drożeje, z pewnością kilkaset złotych więcej przyda się w domowym budżecie polskich seniorów.

źródło: Super Express

Zobacz również: