apteki

Z pewnością to przykra informacja dla wielu Polaków. Nadchodzą istotne zmiany w aptekach. Niestety nie ucieszą one osób, które regularnie zażywają leki.

Apteki będą sprzedawać medykamenty po nowych cenach

Już jutro, tj. w poniedziałek 1 maja w życie wejdzie nowa lista leków refundowanych. Z jednej strony to dobra wiadomość dla osób często odwiedzających apteki. Znajdzie się na niej bowiem 111 medykamentów lub wskazań, które do tej pory nie były uwzględniane.

Z drugiej strony, wielu Polaków będzie musiało zapłacić w aptekach dużo więcej za swoje leki. Chodzi o ponad 430 produktów leczniczych. Niewątpliwie taka informacja nie ucieszy przewlekle chorych.

Jakie leki zostały usunięte z listy medykamentów refundowanych? Z jaką podwyżką cen w aptekach należy się liczyć?

Otóż najbardziej zdrożeje środek zawierający wyciągi alergenowe roztoczy kurzu domowego. Należy podkreślić, iż jest on stosowany m.in. w leczeniu alergicznego zapalenia spojówek i alergicznego nieżytu nosa.

Co ciekawe, w przypadku tego produktu różnica jest znacząca, gdyż wyniesie ona aż 452,70 zł. Warto wspomnieć, iż przed zmianami lek kosztował z refundacją około 33 zł. Od 1 maja w aptece chorzy dopłacą do niego aż 486,30 zł.

Jeśli chodzi o dobre wieści, to na nowej liście leków refundowanych skorzystają chociażby pacjenci zmagających się z obrzękiem naczynioruchowym. Na medykamencie używanym w leczeniu tego schorzenia, chorzy zaoszczędzą od 1 maja około 196 zł.

źródło: Goniec

Zobacz również: