Dawid Kubacki
foto: YouTube

Światło dzienne ujrzały znakomite wieści w sprawie Dawida Kubackiego. Przekazał je trener polskich skoczków narciarskich – Thomas Thurnbichler. Oto szczegóły.

Dawid Kubacki wrócił do treningów z kolegami z reprezentacji

Wspaniałe wieści napłynęły z obozu reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Thomas Thurnbichler poinformował, iż Dawid Kubacki wrócił do treningów. Przypomnijmy, że polski zawodnik zakończył przedwcześnie poprzedni sezon w związku z chorobą żony Marty.

„Wygląda na to, że od początku sezonu letniego będzie w pełni zaangażowany w proces treningowy, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak pozytywnie” – przyznał autriacki szkoleniowiec.

Koniecznie trzeba podkreślić, iż przed podjęciem decyzji Thomas Thurnbichler odbył rozmowę z Dawidem Kubackim. Właśnie w jej wyniku Polak powrócił do wspólnych treningów z pozostałymi kadrowiczami.

Co ciekawe, ze słów Austriaka można wywnioskować, iż małżeństwo Kubackich radzi sobie w zaistnialej, trudnej sytuacji bardzo dobrze. „Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją” – zaznaczył trener.

Na koniec warto wspomnieć, iż polscy skoczkowie po chwili odpoczynku wrócili do treningów 25 kwietnia. W tej chwili odbywają się spokojne ćwiczenia, które mają na celu przygotować zawodników do powrotu na skocznię.

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich rozpocznie rywalizację 28 lipca. Właśnie wtedy rozpocznie się nowy sezon Letniego Grand Prix.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: