abonament radiowo-telewizyjny kary

Ta wiadomość nie ucieszy polskich emerytów. Jest już przesądzone, że seniorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Powodem są zmiany, na które zdecydował się rząd.

Emeryci muszą poczekać na 14. emeryturę

Niestety, 14. emerytura trafi na konta emerytów z opóźnieniem. Wiadomość tę potwierdził za pośrednictwem jednej z gazet wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Przedstawiciel rządu dodał, iż dodatkowe pieniądze zostaną wyplacone seniorom dopiero we wrześniu.

Dlaczego? Skąd takie zmiany? Otóż to efekt opóźnień w pracach nad ustawą umożliwiającą wypłatę 14. emerytury w 2023 roku i kolejnych latach. Projekt dokumentu trafił do uzgodnień dopiero pod koniec kwietnia. Natomiast pierwotnie zakładano, że prawo zostanie przyjęte już w marcu.

Pocieszające dla emerytów jest to, iż na pewno dodatkowe pieniądze w ramach tzw. „czternastek” zostaną wypłacone w 2023 roku. „Na pewno tak. Decyzję podejmie Rada Ministrów w rozporządzeniu, gdyż tak wynika z projektu ustawy” – zaznaczył wiceminister Szwed.

„Mamy nadzieję, że projekt w najbliższym czasie trafi na obrady rządu, a następnie na drugie w maju posiedzenie Sejmu. (…) Chciałbym, aby czternastka została wypłacona we wrześniu” – dodał wiceszef resortu rodziny i polityki społecznej.

Wiele wskazuje więc na to, że chociaż opóźnione, to jednak dodatkowe pieniądze trafią do rąk polskich emerytów. Zatem seniorom nie pozostaje nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

źródło: o2.pl

Zobacz również: