burmistrz
foto: Instagram/hissamoficial

Porażające wieści napłynęły zza granicy. Burmistrz jednej z gmin w Brazylii wziął ślub z nastolatką. Chociaż dziewczyna ma zaledwie 16 lat, to wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Oto szczegóły tej bulwersującej sprawy.

Burmistrz zadbał o rodzinę młodej żony

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, iż Hissam Hussein Dehaini, burmistrz jednej z gmin w Brazylii, w kwietniu tego roku ożenił się z uczennicą liceum. Wybranka włodarza zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Araucaria w kategorii nastolatek.

Tym co szokuje jest fakt, iż Kauane Rode Camargo ma zaledwie 16 lat. Dziewczyna uczy się w liceum cywilno-wojskowym. Podobno burmistrza poznała na imprezie.

Oczywiście ślub tej kontrowersyjnej pary wywołał mnóstwo głównie negatywnych komentarzy. Ożenek 65-letniego burmistrza z dziewczyną, która mogłaby być jego wnuczką został skrytykowany nie tylko w Brazylii, ale i na całym świecie.

Co ciekawe, już po ślubie burmistrz zachował się w kontrowersyjny sposób. Otóż dzień po ceremonii tj. 12 kwietnia awansował matkę swojej żony na stanowisko miejskiego sekretarza ds. kultury i turystyki. Z kolei ciotka jego wybranki została mianowana sekretarzem generalnym dyrektora.

Wiele osób uważa, że takie zachowanie rodziny mogło być formą przekupstwa. Niestety brazylijskie prawo zezwala na małżeństwa z osobami nieletnimi za zgodą ich rodziców. Przy okazji organizacja „Girls not Brides” zaalarmowała, że w Brazylii ponad 2,2 miliona nieletnich zawiera małżeństwa.

Należy podkreślić, iż zachowanie burmistrza Dehainiego nie spodobało się jego kolegom z partii. W związku z mocnymi słowami krytyki pod swoim adresem, mężczyzna zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu.

Niedawno brazylijskie media odkryły, że włodarz w 2000 roku siedział przez ponad 100 dni w więzieniu. Mężczyzna był zamieszany w handel narkotykami. Składał nawet zeznania przed parlamentarną komisją śledczą (CPI). Rzekomo burmistrz prowadził laboratorium narkotyków w stylu popularnego serialu „Breaking Bad”. Ponieważ Dehaini współpracował z policją, śledztwo przeciwko niemu umorzono.

O tym, iż Hissam Hussein Dehaini to jeden z czołowych biznesmenów i polityków w Araucaria świadczy wielkość jego majątku. Jest on wyceniany na 14 milionów dolarów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Gulf Today (@gulftoday)

źródło: o2.pl

Zobacz również: