świadczenie pieniądze

Znakomite wieści dla polskich seniorów. Rządzacy zastanawiają się nad wprowadzeniem dodatkowego wsparcia finansowego dla najstarszych obywateli. Chodzi o tzw. nowy bon turystyczny. Od kiedy miałby być wprowadzony? Na jakie pieniądze mogliby liczyć emeryci?

Seniorzy otrzymają nowy bon turystyczny?

Przypomnijmy, iż bon turystyczny został wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość. Celem projektu było m.in. podratowanie branży, która bardzo mocno odczuła skutki pandemii COVID-19. Poza tym, dzięki dodatkowym pieniądzom wiele rodzin z dziećmi było w stanie wyjechać na wakacje.

Jednak okazuje się, że nie każdy beneficjent wykorzystał przysługujace mu 500 złotych. Dziennikarze dotarli do danych, z ktorych wynika, że blisko pół miliona bonów turystycznych nie zostało wykorzystanych.

Tymczasem „Rzeczpospolita” dobiosła, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki rozważa wprowadzenie nowego bonu turystycznego. Tradycyjnie ma on trafić do rodzin z dziećmi. Aczkolwiek nie tylko. Podobno rządzący chcą przyznać dodatkowe pieniądze również seniorom.

Jak na razie nie wiadomo, czy władza wprowadzi tego typu wsparcie dla seniorów. Co ciekawe, jeśli Prawo i Sprawiedliwość przystąpi szybko do prac nad tym rozwiązaniem, emeryci mogliby otrzymać pieniądze jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Niewątpliwie tego typu wsparcie przydałoby się najstarszym Polakom. Nie od dziś wiemy, że wielu seniorów w naszym kraju ledwo wiąże koniec z końcem. O jakichkolwiek wakacjach, czy nawet pójściu do kina czy teatru również nie ma mowy.

źródło: Eska

Zobacz również: