disco polo na weselu
foto: YouTube

Zespoły disco polo chętnie występują na weselach. Dziennikarze postanowili sprawdzić, ile trzeba zapłacić, aby na uroczystości zagrał zespół „Boys”, Zenek Martyniuk lub inna gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej.

Disco polo często pojawia się na weselach

Nie od dziś wiadomo, że Polacy najlepiej bawią się przy utworach łatwo wpadających w ucho. Do takich z pewnością należą pisoenki disco polo.

Z tego powodu nie należy się dziwić, iż młode pary chętnie zapraszają na swoje wesela popularne zespoły lub wokalistów nurtu disco polo. Okazuje się jednak, że największe gwiazdy m.in. Zenek Martyniuk, „Boy”, czy zespół „Piękni i Młodzi” kasują za krótki występy ogromne pieniądze.

Dziennikarze jednego z portali postanowili sprawdzić, na jakie dokładnie pieniądze mogą liczyć wykonawcy disco polo. Bez wątpienia koncert Zenka Martyniuka, czy zespołu „Boys” to ogromna atrakcja. Jednocześnie dość droga. Nie każdy może sobie na nią pozowlić.

Kultowy zespół disco polo „Boys” za występ na przyjęciu weselnym liczy sobie 40 tys. zł netto. Dodajmy, że do tej kwoty trzeba doliczyć także koszt hotelu dla czterech osób.

„Jeśli chodzi o event weselny jest to około 35 minut, plus ewentualne bisy. Ja nazywam te bisy „koncertem życzeń”. To wygląda tak że pan młody prosi o wykonanie piosenki z dedykacją dla swojej żony. Marcin Miller wychodzi „I teraz specjalna dedykacja do pana młodego dla swojej małżonki” – wytłumaczył w rozmowie z dziennikarzem menedżer Marcina Millera i spółki.

Natomiast Zenek Martyniuk za występ na weselu życzy sobie 35 tys. zł. Podobne stawki ma zespół „Piękni i Młodzi”. Nieco tańszy jest „Power Play”. Ten band disco polo za prywatny występ liczy sobie „zaledwie” 15 tys. zł. Dodatkowo goście weselni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i dostać autograf.

Warto podkreślić, iż na imprezach weselnych grają nie tylko przedstawiciele disco polo. Przykładowo za koncert Cleo trzeba zapłacić 20 tys. zł. Z kolei Majka Jeżowska zaśpiewa swoje hity już za 18 tys. zł. Nieco mniej liczy sobie Norbi – od 8 do 10 tys. zł.

źródło: o2.pl

Zobacz również: