Adam Małysz
foto: YouTube

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zdradził, jak aktualnie wygląda życie Dawida Kubackiego. Adam Małysz opowiedział o tym, w jaki sposób do przyszłego sezonu przygotowuje się 33-letni skoczek.

Adam Małysz o sytuacji sportowej Kubackiego

Prezes PZN opowiedział o tym, jak w tej chwili wygląda sytuacja sportowa Dawida Kubackiego. Adam Małysz zwrócił uwagę, iż polski skoczek jest w stałym kontakcie ze swoim austriackim szkoleniowcem.

Co ważne, były skoczek podkreślił, iż 33-letni zawodnik chce dalej skakać. Jest w nim chęć kontynuowania kariery sportowej.

„Dawid wrócił do treningów. Jesteśmy cały czas z Thomasem w kontakcie, bo to do niego i Dawida należy ułożenie planu, jak przygotować się do nowego sezonu, żeby mimo wszystko Dawid był więcej w domu i miał bardziej indywidualny tok przygotowawczy, ale też widać po Dawidzie, że on chce kontynuować” – wyjawił Adam Małysz w rozmowie z dziennikarzem.

Warto podkreślić, iż taki tok treningów, o którym mówi Adam Małysz, nie powinien nikogo dziwić. W końcu polski skoczek musi teraz wyjątkowo troskliwie zajmować się swoją żoną.

Przypomnijmy, że Marta Kubacka miała ostatnio poważne kłopoty zdrowotne. Dokładnie rzecz biorąc chodziło o kłopoty natury kardiologicznej. 33-latka była nawet przez pewien czas utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Nie było nawet wiadomo, czy przeżyje.

Na szczęście lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu sprawili, że Marta żyje. Kobieta czuje się z dnia na dzień coraz lepiej. Jest już w domu.

„Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości” – pisał w momencie opuszczenia przez żonę szpitala Dawid Kubacki.

Niewątpliwie słowa Adama Małysza napawają optymizmem. Widać, że idzie ku dobremu.

źródło: Pomponik

Zobacz również: