Katarzyna Dowbor
foto: YouTube

Niespodziewane i zarazem dramatyczne wieści na temat Katarzyny Dowbor ujrzały światło dzienne. Wieloletnia pracownica stacji Polsat straciła pracę. Nowy dyrektor Edward Miszczak zwolnił 64-letnią ikonę telewizji.

Katarzyna Dowbor straciła posadę

Z pewnością ta wiadomość zasmuciła wielbicieli Katarzyny Dowbor. Lubiana prezenterka straciła pracę w programie „Nasz nowy dom”. Co ciekawe, w poniedziałek rano 64-latka przybyła do siedziby Polsatu. Tam dowiedziała się, że po dziesięciu latach stacja dziękuje jej za współpracę.

Należy zwrócić uwagę, iż osobą, która ma odpowiadać za pozbawienie pracy dotychczasowej gospodyni „Nasz nowy dom”, jest Edward Miszczak. „Dziękujemy Katarzynie Dowbor za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu” – oświadczył dyrektor programowy Telewizji Polsat.

„Edward Miszczak konsekwentnie odświeża formuły znanych i lubianych formatów stacji. Szeroko komentowane zmiany w popularnym show „Twoja twarz brzmi znajomo” okazały się strzałem w dziesiątkę, podobnie jak decyzja o przeniesieniu miłosnego show „Love Island” do Czwórki. Warto czasem zejść z utartej ścieżki” – wyjaśnił powody zwolnienia Katarzyny Dowbor anonimowy informator.

Gwiazda opublikowała obszerny wpis w mediach społecznościowych

Warto podkreślić, iż 64-latka odniosła się do zwolnienia. Otóż Katarzyna Dowbor opublikowała na Instagramie obszerny wpis.

„Drodzy, moja przygoda z ukochanym programem „Nasz Nowy Dom” właśnie się zakończyła. Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki… i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich” – rozpoczęła swój post Katarzyna Dowbor.

Następnie kobieta przyznała, jak ważny był dla niej program. „Po dziesięciu latach pracy muszę się pożegnać z programem, który był chyba najważniejszy w moim życiu. Programem, który był misją i miał jedno niesamowite przesłanie – po prostu pomagał ludziom. Dawał nadzieję tym, nad których losem nikt się nie pochylał. Nam udawało się to aż przez 10 lat!” – podkreśliła.

Dziennikarka zwróciła się do swoich współpracowników

W dalszej części wpisu Katarzyna Dowbor podziękowała tym, z którymi współpracowała przy programie. „To mnóstwo czasu spędzonego z cudownymi ludźmi. Dlatego chcę Wam za to teraz podziękować. Dziękuję wszystkim naszym rodzinom. Na zawsze pozostaniecie w moim sercu! Dziękuję firmie Constantin, która ten program produkuje i Oldze Toporowskiej – producentce, która była ze mną od pierwszego odcinka programu. Dziękuję ekipie filmowej za jej zaangażowanie, talent i dobrą energię. Dziękuję naszym architektom, szefom budowy i ekipom budowlanym. Dziękuję Polsatowi za to, że na jego antenie ten program mógł się ukazywać. „Nasz Nowy Dom” ma fantastycznych i niezwykle oddanych mu widzów, którzy przez te wszystkie lata nas dopingowali do ciężkiej pracy i, dzięki którym wiedzieliśmy, że robimy to dobrze i, że nadal musimy pomagać. Dziękuję Wam z całego serca za to oddanie!” – napisała gwiazda.

Dziennikarka zwróciła się też do Niny Terentiew, której zawdzięcza udział w kultowym dziś programie. „I chcę podziękować jeszcze jednej, bardzo ważnej dla mnie osobie – Ninie Terentiew za to, że dziesięć lat temu dała mi szansę poprowadzić program „Nasz Nowy Dom” i uwierzyła we mnie, że zrobię to dobrze. – „Ninko, robiłam to najlepiej jak umiałam. Przeżywałam każdy odcinek, każdą rodzinę i jej historię. A widzowie byli tego świadkami przez dwadzieścia sezonów programu” – podkreśliła 64-latka.

Na koniec Katarzyna Dowbor zasugerowała, iż jak na razie nie ma żadnych propozycji zawodowych. „Przede mną nowe wyzwania, a tymczasem zapraszam Was na moje strony społecznościowe na Facebooku, Instagramie i na TikToku. Będę tam dla Was. I tylko tak trochę smutno, że już nigdy nie wypowiem tych magicznych słów: „Wyremontujemy Wasz dom!”. Będę tęsknić za Wami! A teraz czuję się, jak panna z odzysku – znowu jestem do wzięcia” – zakończyła swój wpis prezenterka.

Wielbiciele nie są zadowoleni z decyzji władz stacji

Na koniec warto wspomnieć, iż informacja o zwolnieniu Katarzyny Dowbor zasmuciła jej wielbicieli. Pod postem pojawiły się liczne komentarze przygnębionych fanów.

„Szok. Aż ciarki przechodzą. Nowe porządki? Wierzyć się nie chce. Nikt ale to nikt nie poprowadzi tego programu tak jak Pani. Okrutne jest to, ze komuś kto rządzi, wydaje się ze wie lepiej. I ze jest Panem ludzkich istnień. Pani Kasiu Pani jest fantastyczna. Tylko idiota mógł Panią odsunąć od tego programu… ściskam” – napisała jedna z użytkowniczek.

źródło: Super Express

Zobacz również: