Zbigniew Ziobro
foto: YouTube

Prokurator generalny zapowiada, że nie będzie żadnej litości dla oprawców 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Zbigniew Ziobro wydał polecenie, aby prokuratura niezwłocznie zmieniła kwalifikację zarzutów winnych śmierci dziecka.

Zbigniew Ziobro zapowiada najsurowszy wymiar kary dla sprawców

8 maja, w poniedziałek Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II przekazało informację, że 8-letni Kamilek z Częstochowy zmarł. Lekarze walczyli o życie skatowanego dziecka kilka tygodni. Niestety nie udało się ocalić chłopca.

„Kamilek zmarł dziś rano. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Doprowadziła do niej poważna choroba oparzeniowa i ciężkie zakażenie całego organizmu, spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi. Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie zdawał sobie świadomości gdzie jest, ani co go spotkało. Ani przez chwilę nie cierpiał” – napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele szpitala.

Do tragicznej informacji o śmierci skatowanego chłopca odniósł się Zbigniew Ziobro. Polityk nie krył, iż jest głęboko wstrząśnięty całą sprawą.

„Brak jakichkolwiek słów, by określić to, co, było udziałem tego dziecka, jego cierpienie i zadawany mu z premedytacją świadomy, okrutny ból, który doprowadził ostatecznie do jego śmierci. Jaki to jest poziom bestialstwa i zezwierzęcenia, aby tak traktować drugiego człowieka, do tego dziecko. To jest coś, co się w głowie nie mieści” – przyznał Zbigniew Ziobro w rozmowie z dziennikarzami.

Jednocześnie prokurator generalny zaznaczył, że podjął stanowcze kroki w celu surowego ukarania sprawców.

„Wydałem polecenie, aby doszło do niezwłocznej zmiany kwalifikacji prawnej zarzuconego czynu zbrodni sprawcy tego ohydnego, okrutnego, zbrodniczego zachowania. Mianowicie do tej pory sprawca stał pod zarzutem usiłowania zabójstwa i znęcania ze szczególnym okrucieństwem. Teraz ten zarzut będzie zmieniany na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcanie się” – przekazał Zbigniew Ziobro.

Polityk zwrócił uwagę, iż prokuratura zbada nie tylko zachowanie partnera matki zmarłego dziecka, ale również samej kobiety i „tych wszystkich, którzy nie zareagowali w sposób, w jaki powinni zareagować”.

„Zadaniem prokuratury jest zbadać działanie wszelkich instytucji, które mogły w tej sprawie podjąć wcześniej działania, by zapobiec tej tragedii. Będziemy państwa o ustaleniach śledztwa na bieżąco informować” – podsumował Zbigniew Ziobro.

źródło: Onet

Zobacz również: