protest rolników w Warszawie

Niepokojące doniesienia napłynęły z największego polskiego miasta – Warszawy. W stolicy doszło do ataku nożownika. W tej chwili policja prowadzi obławę na napastnika.

Atak nastąpił przy warszawskim Placu Politechniki

Uzbrojony w nóż agresor zaatakował w środku dnia 61-letniego mężczyznę. Dokładnie rzecz biorąc, atak miał miejsce we wtorek, 9 maja około godz. 9.30 w Warszawie przy jednej z ulic przecinających Plac Politechniki 4.

Ofiara miała zostać zaatakowana nagle przez uzbrojonego napastnika. 61-latek szedł w towarzystwie drugiej osoby, wyglądającej na jego ochroniarza, gdy niespodziewanie nastąpił atak.

trafił na stół operacyjny po tym, jak został napadnięty w środku dnia przez nożownika. Trwa walka o życie poszkodowanego. Policja tymczasem zorganizowała obławę na napastnika.

„Sprawca zadał swojej ofierze pchnięcie ostrym narzędziem w plecy, po czym uciekł” – podał mediom podinsp. Robert Szumiata ze stołecznej policji.

Warto zaznaczyć, iż 61-letni poszkodowany przez cały czas był przytomny. Na miejsce ataku przybyła karetka pogotowia ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala. Tam natychmiast trafił na salę operacyjną.

Funkcjonariusze policji ustalają w tej chwili, czy nożownik i poszkodowany znali się i co mogło być motywem zbrodni. Mundurowi poszukują także sprawcy ataku. W tym celu przeprowadzono analizę monitoringu i przesłuchuje się świadków zdarzenia.

Policjanci zamierzają także przesłuchać rannego 61-latka. Muszą jednak z tym poczekać, aż jego stan zdrowia poprawi się na tyle, aby było to możliwe.

źródło: Goniec

Zobacz również: