gwałt w Warszawie

Do mediów napłynęły mrożące krew w żyłach informacje. Potwierdzają je służby. W jednym z domów dziecka doszło do ataku nożownika. Jest ofiara śmiertelna, a poszkodowanych jest kilkanaście osób.

Nożownik zaatakował w domu dziecka. Kilkanaście osób poszkodowanych i jedna ofiara

Do ataku nożownika doszło w Tomisławicach. To powiat sieradzki. Lokalne media informują o 13 poszkodowanych osobach. Stan kilku z nich jest krytyczny. Niestety, ale jedna osoba nie przeżyła ataku nożownika. Wcześniejsze doniesienia mówiły nawet o dwóch ofiarach.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z wychowanków zaatakował nagle nożem wychowawczynię oraz innych mieszkańców” – potwierdza  w rozmowie z portalem Kalisz24 INFO st. kpt. Marcin Zwierzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

„Do tych tragicznych wydarzeń doszło we wtorek, 9 maja kilka minut po godzinie 23.00 na terenie Domu Dziecka w Tomisławicach. Tamtejsze służby pierwszą informację o masakrze otrzymały o godzinie 23.15.” – donosi z kolei lokalny portal Kalisz24 INFO.

Na miejscu w Tomisławicach zaroiło się od służb. Pracowały zarówno zespoły pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, jak i śledczy. „Trwają poszukiwania napastnika, który oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce zdarzenia skierowano policyjnych i strażackich psychologów.” – podawał wówczas lokalny portal Kalisz24 INFO.

Ostatecznie, sprawcę ataku udało się zatrzymać tuż przed godziną 1 w nocy. „Przed godziną 1.00 w nocy funkcjonariusze zatrzymali domniemanego sprawcę masakry w Tomisławicach. – potwierdza Kalisz24 INFO. Są znane jego personalia.

„To 19-letni mieszkaniec gminy Warta. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy. Wcześniej nigdy nie był notowany przez policję.” – donoszą dziennikarze Wirtualnej Polski.

Wiadomo też, kim jest ofiara nożownika. „Ofiarą śmiertelną jest 16-letnia wychowanka Domu Dziecka w Tomisławicach” – dowiedział się portal Wirtualna Polska. „Pięć innych osób trafiło do szpitala” – donosi WP o najnowszym bilansie ataku nożownika w Tomisławicach.

źródło: Onet, Wirtualna Polska, Kalisz24 INFO

Zobacz również: