pogoda

Dość szokującą prognozę pogody przedstawił IMGW. Chociaż mamy połowę maja, niebawem możemy być świadkami dość zaskakującej aury w naszym kraju. Nadejdą bowiem przymrozki. Temperatura może spaść nawet do -9 stopni. Oto szczegóły.

Pogoda może zaskoczyć część mieszkańców naszego kraju

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości. Niebawem do naszego kraju może zawitać zimowa pogoda. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o minusowe temperatury, które przypuszczalnie wystąpią w nocy ze środy na czwartek (11/12 maja 2023 r.) lokalnie.

O jakich konkretnie temperaturach mówimy? Otóż w dolinach karpackich termometry pokażą -1°C. „We wschodniej połowie kraju oraz w rejonach podgórskich przygruntowe przymrozki do -2°C” – podkreślili eksperci od pogody.

Niewątpliwie ta informacja o pogodzie wydaje się dla wielu mieszkańców absurdem, ale tak właśnie będzie. Przykładowo w czwartek (11 maja 2023 r.) około godziny 6:00 rano w Tatrach będzie aż minus dziewięć stopni.

W związku z powyższym, IMGW opublikował ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw:

  • podlaskiego
  • podkarpackiego
  • lubelskiego
  • małopolskiego.

„Temperatura minimalna ukształtuje się na poziomie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 5°C w centrum, lokalnie w dolinach karpackich i sudeckich 3°C, 4°C. Na północnym wschodzie kraju przygruntowe przymrozki do -1°C” – poinformowali eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Warto zaznaczyć, iż wiadomości o przymrozkach to fatalna informacja dla flory. Nie jest bowiem tajemnicą, że rośliny potrzebują cieplejszej temperatury. Zimowa pogoda nie sprzyja ich wzrostowi.

źródło: Super Express

Zobacz również: