Mateusz Morawiecki
foto: YouTube

Premier zabrał głos na temat śmierci Kamilka z Częstochowy. W związku z tragedią 8-latka, Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat kary śmierci. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wspomniał także, iż wydał polecenie Zbigniewowi Ziobrze, aby podwyższyć kary za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Mateusz Morawiecki jest zwolennikiem kary śmierci

Premier skomentował dramat, do którego doszło w Częstochowie. Z ust Mateusza Morawieckiego padły mocne słowa.

„Dzisiaj wszystkich nas rozsadza złość, frustracja i ogromny smutek związany z tą tragiczną śmiercią i cierpieniem małego Kamilka z Częstochowy. Trzeba zmienić system i usprawniać procedury wszystkich instytucji, żeby do takich tragedii nie dochodziło” – przyznał podczas konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów.

„W pierwszej kolejności chcę nazwać tę tragedię po imieniu i tych, którzy to zrobili: tylko potwór jest w stanie wyrządzić taką krzywdę bezbronnemu dziecku. Miejsce takich oprawców jest nie tylko w więzieniu, ale dla przestępstw z takim okrucieństwem, z taką premedytacją, jestem osobiście zwolennikiem przywrócenia kary śmierci” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Jednocześnie polityk Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że wydał dyspozycje Zbigniewowi Ziobrze. „Powinniśmy zdecydowanie wzmocnić te zapisy kodeksu karnego, które mówią o znęcaniu się nad dziećmi, nad niewinnymi ze szczególnym okrucieństwem. Polecam ministrowi sprawiedliwości bardzo pilne zajęcie się tym tematem” – poinformował premier.

źródło: naTemat

Zobacz również: