napad w Żabce

Cały kraj jest poruszony atakiem nożownika, do którego doszło w jednym z domów dziecka. W wyniku tragicznego zdarzenia zginęła 16-letnia dziewczyna, a dziewięć osób odniosło obrażenia. Tymczasem w mediach pojawiły się informacje na temat sprawcy dramatu.

Atak miał miejsce po godzinie 23:00

Przypomnijmy, iż atak nożownika wydarzył się 9 maja w domu dziecka w Tomisławicach koło Sieradza w województwie łódzkim. Około godziny 23:00 uzbrojony w nóż 19-latek rzucił się na mieszkańców placówki.

Chłopak zaatakował wychowawczynię i wychowanków domu dziecka. W wyniku ataku śmierć poniosła 16-letnia dziewczyna. Z kolei 9 ludzi odniosło obrażenia. Dodajmy, że w momencie zdarzenia w placówce przebywało 13 osób.

Oczywiście na miejsce ataku natychmiast przybyły służby, czyli straż pożarna, karetki pogotowia, śmigłowiec LPR oraz policja. Prokurator Jolanta Szkilnik z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przekazała, że do domu dziecka skierowano także psychologów.

Jak już wspomnieliśmy, na skutek ataku zginęła 16-letnia dziewczyna. Natomiast 4 wychowanków i wychowawca trafili do szpitala. Na szczęście ich stan nie zagraża życiu. Warto odnotować, iż poszkodowane osoby otrzymały pomoc medyczną na miejscu.

Dziennikarze popularnej gazety dotarli do informacji dotyczących tego, kim jest nożownik i co łączyło go z ofiarą. Zdaniem mediów, sprawcą zbrodni jest 19-letni mieszkaniec pobliskiej wsi w gminie Warta. Należy zaznaczyć, iż młody mężczyzna nie był wychowankiem placówki. Mało tego, nigdy nie był notowany przez policję, a w momencie ataku był trzeźwy.

Według mediów, 19-latek przypuszczalnie był chłopakiem 16-latki, która zginęła. Prawdopodobnie to ofiara otworzyła okno i wpuściła nożownika na teren placówki.

Dziennikarze nieoficjalnie donieśli, że 19-latek często odwiedzał swoją dziewczynę w domu dziecka w Tomisławicach. Obydwoje byli uczniami tej samej szkoły w Warcie. W mediach społecznościowych publikowali sporo wspólnych zdjęć.

Napastnikowi grozi teraz surowa kara. Sprawca ataku może otrzymać nawet dożywocie. „19-letni mieszkaniec gminy Warta oczekuje na wykonanie czynności. Będą mu ogłoszone zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa” – podkreślili przedstawiciele mediów.

źródło: Fakt

Zobacz również: