pogoda

Słoneczna i ciepła pogoda niebawem odejdzie w zapomnienie. Nadciąga diametralna zmiana pogody. Niestety będzie to zmiana na gorsze. Poznajcie szczegóły.

Pogoda w najbliższych dniach nie zachwyci

Niestety wszystko wskazuje na to, że niedługo w Polsce gościło słońce i temperatura w granicach 20 stopni Celsjusza. Nadciąga diametralne załamanie pogody. Do naszego kraju zawita deszcz i mocne ochłodzenie. Możliwe, że nawet zagrzmi.

W tej chwili Polska znajduje się pod wpływem wyżu. Oznacza on piękną, słoneczną pogodę. Wiele osób wykorzystuje ten czas, aby wypocząć na świeżym powietrzu. Chętnie organizowane są grille.

Jednak trzeba się przygotować na zmianę pogody. Czeka nas powrót chłodnej aury, którą mieliśmy tydzień temu. Do Polski przyjdzie znów chłód, wiatr, deszcz i duże zachmurzenie.

Powodem nagłej zmiany pogody będzie niż, który nadciągnie z południa. To on będzie odpowiedzialny za zmianę aury praktycznie z dnia na dzień.

W najbliższą niedziela (14.05) będzie jeszcze bardzo słonecznie. Niestety już w poniedziałek (15.05) pojawią się ulewne opady i burze. Nastąpi nagły spadek temperatury. Słupki rtęci wskażą zaledwie 10 stopni Celsjusza.

Co gorsza, deszcze zostaną z nami przez cały tydzień i to w każdej części Polski. W związku z tym, meteorolodzy zaalarmowali, iż w niektórych miejscach wystąpią lokalne podtopienia.

Czy i kiedy pogoda poprawi się? Zdaniem synoptyków, stabilna aura z temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza wystąpi dopiero w ostatnich dwóch tygodniach maja.

źródło: o2.pl

Zobacz również: