Donald Tusk abonament
foto: YouTube

Lider Koalicji Obywatelskiej przeszedł samego siebie. Znany z ostrych wypowiedzi Donald Tusk w pogardliwy sposób odniósł się do wyborców PiS. Padły mocne słowa, które zdaniem części osób nie powinny nigdy zostać wypowiedziane. 

Donald Tusk wywołał burzę

W czwartek, 11 maja, w Sulechowie odbyło się spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami. Polityk opozycji wypowiedział się m.in. na temat wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Z ust byłego premiera padły pogardliwe słowa pod adresem obywateli, którzy głosują na PiS.

„Królami życia są ci, którzy chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat. Wymarzona klientela polityczna dla władzy, która sama sposób myślenia bardzo podobny do tej klienteli” – stwierdził Donald Tusk w czasie spotkania z mieszkańcami Sulechowa.

To, co powiedział lider opozycji musiało wprawić w niemały kłopot jego kolegów z partii. Świadczy o tym zdarzenie, do ktorego doszło w piątek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

O komentarz do bulwersujących słów Donalda Tuska został poproszony Tomasz Siemoniak. Co ciekawe, kiedy dziennikarz próbował zadać politykowi pytanie w tej sprawie, wiceprzewodniczący PO obrócił się na pięcie i poszedł w swoją stronę.

Tusk w swoim wystąpieniu nawiązał do doniesień „Gazety Wyborczej”, wedle których PHH miał zajmować się remontem prywatnego mieszkania europosła PiS Joachima Brudzińskiego.

Co dalej z 500+ ?

Czy zatem Donald Tusk zamierza zlikwidować wsparcie dla rodzin w ramach 500+ ? W końcu jego wypowiedź z Sulechowa odnosi się do beneficjentów tego programu.

Okazuje się, że po wygranych wyborach lider Koalicji Obywatelskiej nie ma zamiaru znieść tego rodzaju wsparcia. „Jeśli powiedziałem, że 500+ zostanie zachowane, to zostanie zachowane, nikt tego nie dotknie, nie ma mowy” – zadeklarował.

Jednocześnie Donald Tusk dodał, że „ponad połowa Polaków odpowiada, że 500+ przyniosło korzyści, ale też przyniosło negatywne skutki”. „Ludzie są mądrzejsi, niż myśli PiS” – zaznaczył polityk Koalicji Obywatelskiej.

źródło: TVP Info

Zobacz również: