Jarosław Kaczyński
foto: YouTube

Z ust Jarosława Kaczyńskiego padły ważne słowa. Prezes PiS zapowiedział, iż do polskich rodzin z dziećmi trafi jeszcze więcej pieniędzy. Lider partii rządzącej przyznał, że kwota 500+ ulegnie zwiększeniu. 

Jarosław Kaczyński przedstawił obietnice wyborcze

W niedzielę, 14 maja z ust lidera Prawa i Sprawiedliwości padły ważne słowa. Podczas drugiego dnia konwencji „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” w Warszawie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że do rodzin z dziećmi trafi jeszcze więcej pieniędzy.

Prezes PiS przyznał, iż władza zamierza zwiększyć kwotę wsparcia w ramach programu 500+. „Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500+ zostanie podniesione do 800 zł” – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Co ciekawe, to nie były jedyne obietnicy, jaki padły z ust prezesa. Polityk Prawa i Sprawiedliwości obiecał też bezpłatne leki od 65 roku życia oraz bezpłatne leki dla dzieci młodzieży do 18 roku życia. Ponadto Jarosław Kaczyński chce zniesienia opłat za autostrady.

„Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie, oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można też powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji, ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia” – podkreślił lider partii rządzącej.

Warto podkreślić, iż słowa Jarosława Kaczyńskiego potwierdził premier. Mateusz Morawiecki zadeklarował, że już na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów rząd zajmie się propozycjami ogłoszonymi na konwencji PiS.

źródło: Fakt

Zobacz również: