nie żyją chłopcy wypadek

Przykra informacja ujrzała śiwatło dzienne. Nie żyje aktor znany z serialu „Klan”. Wincenty Grabarczyk, bo o nim mowa odszedł w wieku 91lat. Artysta zdobył serca Polaków swoim ciepłym uśmiechem i pogodnym usposobieniem. 

W „Klanie” aktor odtwarzał postać pana Jeremiasza

O śmierci Wincentego Grabarczyka poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Kwadrat. To właśnie z tą instytucją zmarły aktor był związany od lat.

„Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor: WINCENTY GRABARCZYK. Debiut aktorski Wincentego Grabarczyka przypadł na 1952 rok. Od tamtego momentu, przez kolejne dziesiątki lat ten wspaniały artysta wielokrotnie dawał świadectwo aktorstwa najwyższej próby. W uznaniu bogatego dorobku artystycznego, jako aktora teatralnego, filmowego, telewizyjnego czy radiowego był on wielokrotnie nagradzany i odznaczany – m.in. Medal im. Mariana Mikuły – Zasłużonemu dla Kultury Teatralnej, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Od 2001 roku Wincenty Grabarczyk pracował jako aktor Teatru Kwadrat. Wspaniały i serdeczny kolega, wybitny aktor” – rozpoczęli swój wpis przedstawiciele insytucji.

„Nigdy nie zapomnimy Twojej mistrzowskiej, scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak „Ciotka Karola 3.0”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Ośle lata” czy „Mayday2″, ani również Twojej serdecznej, przyjacielskiej zakulisowej obecności w naszej pracy i życiu. Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć najszczersze wyrazy współczucia dla całej Rodziny, w tym szczególnie dla naszego serdecznego kolegi Andrzeja Grabarczyka. Dziękujemy Wincenty za to wszystko, co dałeś nam jako aktor i jako człowiek. Spoczywaj w pokoju. Zespół Teatru Kwadrat” – dodali pracownicy teatru.

Warto wspomnieć, że pomimo iż artysta występował zarówno w teatrze, radiu i telewizji, to większość Polaków i tak kojarzyła go z roli w serialu TVP „Klan”. Zmarły wcielał sie w tej produkcji w postać pana Jeremiasza. Męża pani Stasi, którą przez lata grała Kazimiera Utrata.

Co ciekawe, na planie serialu „Klan” zmarły artysta współpracował ze swoim synem. Mowa o Andrzeju Grabarczyku, który w produkcji TVP odtwarza rolę Jerzego Chojnickiego.

źródło: Super Epxpress

Zobacz również: