córka Grażyny Szapołowskiej

Przykra wiadomość ujrzała światło dzienne. Nie żyje znany dziennikarz sportowy. Krzysztof Mecner, bo o nim mowa, był wybitnym dziennikarzem, felietonistom i pisarzem książek. Mężczyzna pasjonował się siatkówką. „Przegrał nierówną walkę z chorobą” – przyznał przyjaciel zmarłego.

Dziennikarz odszedł w wieku 60 lat

Krzysztof Mecner zmarł w niedzielę, 14 maja. Dziennikarz odszedł w wieku 60 lat. O tym, że pisarz nie żyje poinformował nestor krakowskich dziennikarzy Jerzy Sasorski.

„Odszedł mój Przyjaciel Krzysztof Mecner – redaktor, wydawca, wieloletni dziennikarz 'Sportu’, wybitny znawca siatkówki, autor książek, niestrudzony kronikarz wydarzeń sportowych. Człowiek niezwykle skromny i życzliwy. Przegrał nierówną walkę z ciężką chorobą. Miał 60 lat. R.I.P.” – napisał na Twitterze.

Zmarły dziennikarz pochodził ze Sławkowa. W latach 1985-2001 pracował w „Sporcie”, gdzie zajmował się głównie siatkówką i piłką nożną. „Przez wiele lat był stałym felietonistą oficjalnych portali ligowych” – zaznaczył serwis polskiej ligi plusliga.pl.

Dziennikarz napisał monografie „80 Lat Polskiej Siatkówki”, „90 Lat Polskiej Siatkówki” i „Siatkówka na igrzyskach”. Poza tym, w swoim dorobku ma także inne książki m.in. biografię legendarnego Huberta Wagnera pt. „Kat”.

Osoby, które znały Krzysztofa Mecnera przyznały, iż dziennikarz był lubianą osobą w środowisku siatkarskim. „Miał świetny kontakt zarówno z siatkarzami, jak i siatkarkami, o trenerach i działaczach nie wspominając. Uwielbialiśmy słuchać jego anegdot i dykteryjek, gdy wracał z podróży służbowych (..)” – przeczytamy w mediach społecznościowych.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: