Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Dyrektor Radia Maryja to bardzo przedsiębiorczy człowiek. Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk jest właścicielem kawiarni w Toruniu. Dziennikarze sprawdzili co i za ile można zakupić w lokalu duchownego.

Tadeusz Rydzyk ma własną kawiarnię

Lokal redemptorysty znajduje się na terenie prowadzonym przez Fundację Lux Veritatis i Akademię Kultury Społecznej i Medialnej. Niedaleko kawiarni mieści się kampus uczelni Tadeusza Rydzyka oraz kościół św. Jana Pawła II.

Goście kawiarni Tadeusza Rydzyka mogą mieć problem z darmowym zaparkowaniem samochodu. Dziennikarze donieśli, iż miejsca postojowe są płatne.

Wchodząc do środka kawiarni od razu widać, że to miejsce przesiąknięte jest katolicyzmem. Na ścianie wisi duży krzyż i obraz z podobizną Maryi. Natomiast w telewizorze leci oczywiście TV Trwam.

Jeśli chodzi o ceny, to nie są one zbyt wygórowane. Przykładowo za kawę z ekspresu zapłacimy 8 zł, z kolei za jedną gałkę lodów 5 zł. W lokalu ojca Tadeusza Rydzyka można też zjeść normalny obiad w przystępnej cenie. Na przykład na zupę pomidorową wydamy 10 zł, na fasolkę po bretońsku 12 zł, natomiast na kotlet drobiowy zapiekany z serem, warzywami, ziemniakami i surówką 24 zł.
Warto podkreślić, że kawiarnia Tadeusza Rydzyka czynna jest w godz. 11.00-17.00. Co ciekawe, nie ma możliwości zorganizowania w lokalu Ojca Dyrektora dużej imprezy rodzinnej typu komunia.

Zobacz również: