Biedronka

Znana sieć dyskontów opublikowała ważny komunikat. Biedronka ostrzegła w nim przed produktem, który może być bardzo groźny dla zdrowia człowieka. Okazuje się, że wykryto w nim niebezpieczną bakterię. Oto szczegóły.

Biedronka zaapelowała do klientów

Przedstawiciele popularnego dyskontu zwrócili się do swoich klientów z pilnym komunikatem. Otóż Biedronka odkryła w popularnym produkcie mięsnym groźną bakterię.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o kebab z kurczaka pieczonego ciętego 300 g marki Dania Express. Jego terminem trwałości i numerem partii to 13.05.2023 220423-70858. Dodajmy, że niebezpieczny produkt został wyprodukowany dla Jeronimo Martins Polska S.A.

W związku z powyższym, Biedronka zaapelowała do konsumentów, aby ci nie spożywali skażonego kebabu. Poza tym, sieć poprosiła klientów o „zniszczenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony”.

Jednocześnie Biedronka zapewniła, że „wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt, wraz z opakowaniem (jest to konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), zostanie zwrócony koszt nabycia produktu”.

Dlaczego kebab może okazać się taki groźny? Otóż mięso może zawierać niebezpieczną bakterię.

„W związku z nieprawidłowymi wynikami badań mikrobiologicznych produktu (przekroczenie dopuszczalnych limitów Listeria monocytogenes w dwóch z pięciu badanych próbek), podjęliśmy decyzję o wycofaniu z obrotu wyżej wymienionej partii” – wyjaśniła w komunikacie Biedronka.

Przy okazji warto wspomnieć, iż bakteria Listeria monocytogenes może wywołać listeriozę. Choroba ta jest szczególnie groźna dla osób z obniżoną odpornością komórkową, seniorów, kobiet w ciąży i noworodków.

Najczęście człowiek zakaża się Listerią przez spożycie zanieczyszczonej żywność, przede wszystkim mięsa i wędlin oraz nabiału.

Na koniec należy zwrócić uwagę, iż niezdiagnozowana w porę listerioza może spowodować m.in. posocznicę, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz mózgu, zapalenie płuc, zapalenie wsierdzia lub sepsę.

źródło: Gazeta.pl

Zobacz również: