Donald Tusk pakt migracyjny
foto: YouTube

Lider Koalicji Obywatelskiej od dłuższego czasu podróżuje po kraju w ramach przygotowań do wyborów. Donald Tusk spotyka się z mieszkańcami różnych polskich miast i miasteczek. Podczas jednego z takich wydarzeń doszło do szeroko komentowanej sytuacji. Co ciekawe, zostało one nagrane i opublikowane w mediach społecznościowych byłego premiera. Na wideo widzimy, jak polityk poucza pewnego seniora.

Donald Tusk poucza seniora

Zdaniem wielu osób polityk Koalicji Obywatelskiej przykłada dużą wagę do tego, aby na jego spotkaniach każdy Polak czuł się dobrze. W związku z tym dla Donalda Tuska ważny jest wzajemny szacunek.

Z tego powodu, Donald Tusk z ogromną cierpliwością stara się odpowiadać na wszystkie zadane mu pytania. Tak było chociażby w trakcie rozmowy z kibicem ze Śląska na temat stadionu.

Co ciekawe, niejednokrotnie pytania do polityka opozycji kierują ludzie młodzi, a nawet dzieci. Właśnie takie zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, które pojawiło się na Instagramie Donalda Tuska.

„Chciałem się premiera zapytać, co z 500 plus?” – zapytał przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej chłopiec obecny na spotkaniu.

„Właściwie nie ma osoby bardziej uprawnionej…” – zaczął udzielać odpowiedzi Donald Tusk. Nagle z tyłu sali ktoś zaczął krzyczeć. „Jakby pan pozwolił, że odpowiem na pytanie…” – powiedział polityk. Tymczasem senior nadal krzyczy coś w tyłu.

To nie wyprowadziło z równowagi byłego premiera, który w kulturalny sposób pouczył emeryta. „Daj pan dobry przykład młodemu człowiekowi, jak wygląda normalna, kulturalna debata publiczna” – pouczył seniora Donald Tusk. „500 plus zostanie zachowane i nikt tego nie dotknie, nie ma mowy” – odpowiedział natomiast chłopcu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

źródło: Super Express

Zobacz również: