gwałt w Warszawie

Porażające informacje napłynęły z jednego z polskich miast. O sprawie poinformowały media. „Do wstrząsającego zdarzenia doszło w Tomaszowie Mazowieckim. Pobite zostało małe dziecko, które trafiło do szpitala w Łodzi” – donieśli dziennikarze.

Dziecko, które zostało pobite, ma zaledwie 9 miesięcy

Jak na razie nie znamy zbyt wiele szczegółów tego bulwersującego zdarzenia. Wszyscy mają jednak nadzieję, że niebawem poznamy wszystkie okoliczności pobicia zaledwie 9-miesięcznego dziecka. Dodajmy, że aktualnie prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Przedstawiciel mundurowych wyjaśnił, iż na miejsce, w którym doszło do pobicia małego dziecka, skierowano patrol policji. „Na miejscu zastaliśmy rodziców i dwoje dzieci” – ujawnił asp. sztab. Grzegorz Stasiak z policji w Tomaszowie.

Z kolei dziennikarze podali nieoficjalne wieści na temat sprawcy zdarzenia. Rzekomo funkcjonariusze policji podejrzewają już, kto pobił dziecko. Póki co nie ujawnili jednak żadnych konkretów.

Na temat pobitego dziecka głos zabrał Adam Czerwiński, rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. To właśnie w tej placówce obecnie przebywa 9-miesięczne dziecko.

Rzecznik szpitala potwierdził, że do centrum w niedzielę (14 maja) trafiło pobite dziecko. Malucha przywiozła jego matka. Adam Czerwiński podkreślił, iż na ciele małego pacjenta ujawniono siniaki, których z pewnością nie mogłoby sobie zrobić samo niemowlę.

W związku z powyższym, zgodnie z procedurami, przedstawiciele łódzkiego szpitala zgłosili sprawę m.in. na policję. Następnie prokurator wszczął śledztwo w sprawie.

Warto zaznaczyć, że ogólny stan dziecka jest dobry. Aktualnie maluch znajduje się na oddziale chirurgii. Prawdopodobnie we wtorek zostanie wypisane ze szpitala.

źródło: Onet

Zobacz również: