Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Stanisław Dyląg. Lekarz, który całe swoje życie poświęcił ważnej idei, jaką jest krwiodwastwo. Medyk pomagał innym, chociaż sam zmagał się z ciężką chorobą. Mężczyzna zmarł we wtorek, 16 maja.

Stanisław Dyląg był dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

O śmierci cenionego specjalisty poinformowało za pośrednictwem Facebooka Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Na profilu RCKiK pojawił się smutny post wraz z czarno-białą fotografią Stanisława Dyląga.

„Szanowni Państwo, Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci w dniu 16 maja 2023 r. wieloletniego i zasłużonego dla publicznej służby krwi Dyrektora Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr n med. Stanisława Dyląga” – przeczytamy na początku posta.

Następnie zwrócono uwagę, iż Stanisław Dyląg nieprzerwalnie przez 43 lata pracował na rzecz krwiodawstwa. Był nie tylko dyrektorem wspomnianego już Regionalengo Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Lekarz inicjował także wiele nowatorskich rozwiązań, które zmieniły krwiodawstwo w naszym kraju.

„Zostanie przez nas zapamiętany jako wyjątkowy i życzliwy człowiek, pełen energii i humoru, oddany ludziom i pracy, na którego zawsze mogliśmy liczyć – nasz Dyrektor” – zakończyli nekrolog pracownicy katowickiego RCKiK.

Oczywiście pod wpisem na temat śmierci Stanisława Dyląga pojawiło się mnóstwo komentarzy. „Wspaniały Człowiek. Będzie bardzo trudny do godnego zastąpienia. Pozostanie niezapomniany”, „Odszedł człowiek, którego niezwykła osobowość zapewne zawsze stanowiła inspirację dla innych. Miał nieoceniony wkład w rozwój krwiodawstwa i krwiolecznictwa w regionie i zostanie zapamiętany na długo” – napisali internauci.

źródło: Super Express

Zobacz również: