Przepiękna uroczystość odbyła się w w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Mieszkająca w tym miejscu Zofia Kucówna obchodziła swoje 90. urodziny. W trakcie imprezy polały się łzy, nie brakowało również wzruszających momentów.

Zofia Kucówna skończyła 90 lat

12 maja wybitna polska aktorka obchodziła 90. urodziny. Z tej okazji w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, w którym mieszka od kilku lat, odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Razem z Zofią Kucówną świętowali jej przyjaciele artyści, a także mieszkańcy i pracownicy domu opieki oraz członkowie ZASP-u. Oczywiście na stole pojawiły się tort i szampan. Były też życzenia, list od prezydenta, a nawet koncert jazzowy.

Z tego powodu nikogo nie powinno dziwić, że Zofia Kucówna nie posiadała się ze szczęścia. Uśmiech nie schodził z jej twarzy przez całe urodziny. „Żyj długo i bądź długo razem z nami. Kochamy Cię” – usłyszała i to niejeden raz tego dnia aktorka.

Oczywiście z okazji swoich 90. urodzin głos zabrała sama jubilatka. Artystka ledwo powstrzymywała łzy wzruszenia.

„Przyszłam na świat o 5 nad ranem i podobno okropnie wrzeszczałam. Wrzeszczałam tak strasznie, że pielęgniarka towarzysząca mojej mamie powiedziała „Królowa nam się urodziła”. Teraz dopiero doceniam wszystko co spotkało mnie w życiu. Jesteście najwspanialszą moją legitymacją, że byliśmy razem i tworzyliśmy razem. I za to wam wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Jestem bardzo wzruszona” – wyznała Zofia Kucówna.

Na koniec swojego przemówienia artystka podziękowała dyrektorce Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, Ewie Jagielle. „Dziękuję za opiekę i to jak mnie tu potwornie rozpieszczacie. Jestem szczęśliwa” – powiedziała jubilatka.

źródło: Super Express

Zobacz również: