Bałtyk

Tragiczne wieści ujrzały właśnie światło dzienne. Nie żyje mąż wybitne polskiej biegaczki narciarskiej – Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli zmarł w wieku 38 lat. Mężczyzna miał zginąć w tragicznym wypadku.

Justyna Kowalczyk straciła męża

Dramatyczną wiadomość o śmierci małżonka Justyny Kowalczyk podał portal DTS24.pl. Dziennikarze tego portalu donieśli, iż Kacper Tekieli zginął w tragicznych okolicznościach. Media podały, że 38-latek zmarł w skutek wypadku w szwajcarskich górach.

Przypomnijmy, że ukochany Justyny Kowalczyk był czołowym polskim wspinaczem. „W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, w 2020 roku zdobył 14 szczytów Wielkiej Korony Tatr w kosmicznym czasie 37,5 godziny. W 2021 roku wraz z Maciejem Ciesielskim i Piotrem Sułowskim dokonał pierwszego zimowego przejścia Expandera – najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówki, łączącej drogi wspinaczkowe o trudnościach VI–VII- na ścianach Małego Młynarza, Kotła Kazalnicy Mięguszowieckiej, Mnicha i Kościelca” – przypomniał osiągniecia zmarłego portal Tatromaniak.

Kacper Tekieli zginął w rejonie Jungfrau w szwajcarskich Alpach, gdzie przebywał aktualnie z rodziną. Tam zdobywał kolejne czterotysięczniki. 9 maja za pośrednictwem mediów społecznościowych ukochany Kowalczyk poinformował o wyprawie na Bishorn (4153 m), dwa dni później o Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m).

Warto wspomnieć, iż zmarły sportowiec od 24 września 2020 roku był mężem legendy polskich biegów narciarskich – Justyny Kowalczyk. 2 września 2021 roku na świat przyszedł synek pary Hugo.

Fani sportsmenki wysyłają kondolencje

Jak na razie Justyna Kowalczyk nie odniosła się do tragicznych informacji. Natomiast pod ostatnim postem biegaczki z dnia 17 maja br. pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Użytkownicy Instagrama składają sportsmence kondolencje. „Justynko trzymajcie się”, „Siły”, „Najszczersze wyrazy współczucia” – napisali internauci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Merida Polska (@rowerymerida)

źródło: Fakt, Tatromaniak

Zobacz również: